5 wielkanocnych dekoracji, prosto z Twojej drukarki 3D

5 wielkanocnych dekoracji, prosto z Twojej drukarki 3D

Nadchodzi Wielkanoc, jeśli masz dużo czasu na druk 3D, przygotuj drukarkę, aby mieć swój wkład w stworzeniu świątecznego wystroju. Jak zwykle istnieje wiele opcji do wyboru, ale nie martw się, przygotowaliśmy 5 wybranych projektów do wydrukowania.

Króliczek Wielkanocny z koszyczkiem na jajka

Ten wielkanocny króliczek trzymający koszyczek, to świetne miejsce, w którym można schować wszystkie czekoladowe jajka. Jest łatwy w drukowaniu, bez potrzeby użycia podpór i wygląda niesamowicie w dowolnym kolorze. Ciekawy efekt możemy uzyskać, drukując z filamentu z domieszką drewna, np. Fiberlogy Fiberwood, ROSA 3D BioWOOD lub Spectrum Wood.

Wspaniałą rzeczą w tym modelu jest to, że może on służyć także jako doniczka.

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Króliczek z dozownikiem czekoladowych jajek

Króliczek z dozownikiem czekoladowych jajek, to zabawny i ozdobny, łatwy do wydrukowania projekt na Wielkanoc. Króliczek ma głowę typu „flip-top”, dzięki czemu możesz załadować małe czekoladowe pisanki do wewnętrznego otworu, którym będą podróżować jajeczka. Na dole zaprojektowano „stop”, aby powstrzymać jajka wielkanocne przed przetoczeniem się, dzięki czemu można je „dozować” pojedynczo. Twój króliczek może być biały, czerwony, złoty, w zasadzie jaki tylko zechcesz lub jaki kolor filamentu masz akurat do wykorzystania.

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Pisanki

Antonin_Nose zaprojektował te piękne pisanki, które mogą wyglądać świetnie w domu przez cały rok. Masz wiele opcji do wyboru. Ułatw sobie i swojej drukarce 3D zadanie, wybierając podstawowe projekty lub wypróbuj swoje umiejętności drukowania 3D, przy bardziej skomplikowanych wydrukach.  

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Króliczek wielkanocny, jako stojak na jajko

Ten króliczek wielkanocny, to zabawny wydruk, który nada Twoim pisankom dekoracyjny i zabawny charakter. Wydruk jest łatwo skalowalny, dzięki czemu będzie pasował do dowolnych rozmiarów jajek, nie tylko tych czekoladowych. 

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Króliczek Stanforda

Na koniec mamy tego wielkanocnego króliczka w stylu voronoi dla każdego, kto chce rzucić wyzwanie sobie i drukarce 3D.  Wydruk nie należy do najprostszych, ale czy jego efekt nie jest wart, podjęcia się tej próby? Gotowi do druku, start:)

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Źródło: https://kiwi3d.co.nz/