30 ekscytujących gier planszowych DIY, które możesz wydrukować na drukarce 3D

30 ekscytujących gier planszowych DIY, które możesz wydrukować na drukarce 3D

Gry planszowe dla majsterkowiczów i drukowanie 3D, to raj dla twórców gier. Oto najlepsze gry planszowe DIY, które możesz wydrukować na drukarce 3D. Wszystkie możesz pobrać za darmo.

W dobie coraz większej infiltracji technologii do naszego codziennego życia, łatwo jest obrać ścieżkę korzystania z elektronicznej wersji wszystkiego. Mimo to, istnieje pewna magia w gromadzeniu się przy stole z przyjaciółmi, twarzą w twarz, zamiast spotkań podczas gier online.

Przy niezliczonych różnych grach planszowych, nic dziwnego, że projektanci i majsterkowicze na całym świecie, wymyślili fajne spin-offy, wersje klasyków do druku 3D, a nawet oryginalne gry planszowe dla majsterkowiczów.

Przeszukaliśmy sieć, aby znaleźć najlepsze z nich w trzech kategoriach: oryginalne gry, gry spin-off i gry klasyczne. Wszystkie są bezpłatne.

Czytaj dalej, aby znaleźć inspirację na kolejny wieczór z grami rodzinnymi.

Jeśli nie masz do dyspozycji drukarki 3D, możesz skorzystać z usługi drukowania 3D.

 

W grze Words of Wisdom gracze muszą przeliterować słowa, aby stworzyć ścieżkę dla swojego guru, który jako pierwszy dotrze do Świętej Góry i osiągnie „oświecenie”.

Gra jest w całości do wydrukowania na drukarce 3D, ale koniecznie zapoznaj się z instrukcjami, aby sprawdzić liczbę potrzebnych wydruków.

Autor projektu: Dutchmogul

Gdzie znaleźć projekt: Pineshape

 

Crosshairs, to kombinatoryczna gra osadzona w powietrznych strefach walk I wojny światowej. Każdy gracz ma eskadrę samolotów i przesuwa wszystkie swoje samoloty, w każdej turze. Ruch składa się z prostego przelotu (bez zmiany wysokości), wznoszenia (zwiększenie wysokości elementu poprzez dodanie pierścienia) lub nurkowania (utrata wysokości w celu wykonania sekwencji ruchów poprzez usunięcie jednego pierścienia). Pionki są wyłączane z ruchu, gdy znajdują się na linii ognia dwóch lub więcej samolotów wroga. Chmury blokują linię ognia i zapewniają strategiczną osłonę podczas gry. Zapoznaj się z dodatkowymi instukcjami gry, od autora projektu.

Autor projektu: Anubis

Gdzie znaleźć projekt:  Thingiverse

 

Jest to edycja Star Wars, gry Seven Stones, związanej z mistyczną cyfrą 7, która była czymś więcej niż tylko cyfrą w historii i wielu różnych kulturach i religiach. Celem jest uzyskanie przewagi nad większą liczbą kolorów / symboli niż przeciwnik na końcu gry lub przeniesienie wszystkich siedmiu wież symbolu na swoją stronę, aby natychmiast zakończyć grę.

Twórca Thingiverse, Hiob, zapewnia również szczegółowe instrukcje dotyczące gry i montażu.

Autor projektu: Hiob

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Sprocketsi! to łatwa do wydrukowania gra planszowa 3D, wymyślona przez użytkowanika Thingiverse – ScubaSteve88.

Każdy gracz zaczyna z jednym „SpinTokenem” i zaczyna na środku koła. W każdej turze rzucasz kośćmi i przesuwasz swój żeton po planszy. Możesz użyć tokenów obrotowych, aby obrócić planszę i zmienić ścieżki dla siebie lub swoich przeciwników. Pierwszy gracz, który wyląduje na wszystkich polach startowych przeciwnika i wróci do swoich własnych, wygrywa.

Autor projektu: ScubaSteve88

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

Wydrukowana w 3D gra planszowa „Gearz”, wymaga pewnych umiejętności. Każdy gracz może przesunąć jeden trybik na turę, poziomo, pionowo lub po przekątnej.

Na każdym etapie gry gracz może, po swoim ruchu, zdecydować się na obrócenie głównego trybu zębatego (Master Cog) za pomocą strzałki. Jeśli to zwróci przeciwników Master Cog w kierunku wskazanym przez strzałkę, wygrywasz. Zapoznaj się z pozostałymi instrukcjami gry i ćwicz swoje umiejętności.

Autor projektu: Scruss

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

Podstawą każdego arsenału w średniowieczu była katapulta. To najlepszy sposób na zadawanie obrażeń i przebijanie się przez obronę. Zbuduj ścianę z pianek marshmallows, załaduj żelki i pozwól bitwie rozpocząć się z tą parą katapult. Wydrukuj w 3D tę grę planszową DIY i zaszalej.

Autor projektu: bLITzJoN

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Nie myl tej gry, z grą komputerową Megapolis. W tej wydrukowanej na drukarce 3D grze planszowej, gracze rywalizują o zbudowanie miasta od podstaw. Oprócz budowy miasta należy zadbać o rozwój przemysłu, kultury i urbanistyki. Prawidłowe przydzielenie robotników do każdego z tych sektorów, ma kluczowe znaczenie dla zdobycia punktów zwycięstwa, które ostatecznie pozwolą wygrać grę.

Oprócz plików do druku 3D dla tej gry planszowej DIY, projektant zapewnia piękny zestaw instrukcji i plik PDF z kartami potrzebnymi do wydrukowania gry.

Autor projektu: Wrongful Heir

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

 

 

Gra Pokémon Go była bardzo popularna na całym świecie przez kilka miesięcy. Wygląda na to, że szał nieco ucichł, ale pasja do Pokémonów jest zakorzeniona w dzisiejszym pokoleniu. Więc dobrym rozwiązaniem byłoby przeniesienie tej pasji na  grę planszową.

Oparta na klasycznej grze Fox and Geese, ostatecznie jest to gra myśliwska. Kiedy bateria smartfona wyczerpie się, graj podczas ładowania, aby utrzymać tempo. Aha, i oczywiście zawsze możesz wydrukować tę grę planszową na drukarce 3D i zabrać ją w podróż, gdzie żyją dzikie Pokemony.

Autor projektu:  xadow

Gdzie znaleźć projekt: Pinshape

 

 

Nie jest to co prawda gra planszowa do wydrukowania na drukarce 3D, ale jest to super zabawna gra logiczna, której nie może zabraknąć na Twoim stoliku do kawy. Takie gry logiczne są ponadczasowe i atrakcyjne dla osób w każdym wieku. To trochę jak kostka Rubika – musisz ustawić kolumny tak, aby wszystkie miały te same symbole.

Autor projektu: Muzz64

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Wielu z najbardziej przerażających przeciwników Doktora teleportowało się do Tardis, aby ukraść ostatnią kopię Czarnego Zwoju Rassilona z biblioteki… Tardis Run to gra polegająca na szczęściu i zarządzaniu ryzykiem, inspirowana Backgammon, Parchisi i grą Senet ze starożytnego Egiptu.

To wszystko jest zgrabnie złożone w grę TARDIS, a do tego mamy dołączone czytelne instrukcje.

Autor projektu: Joealarson

Gdzie znaleźć projekt: Pinshape

 

 

Jest to oryginalna gra zaprojektowana jako strategia czasu rzeczywistego (RTS), osadzona 5000 lat w przyszłości. Koncepcja polega na tym, że na odległej planecie wybucha wojna, a każdy z graczy wprowadza do gry listę budynków, z których ma wystartować. Pod względem mechanicznym to prosta gra, ale istnieją jednostki i tereny, które dodają warstwę złożoności, abyś mógł grać w tę grę bez końca.

Autor projektu: Eccentric Normality

Gdzie znaleźć projekt:: Pinshape

 

 

Jeśli nadal jesteś zwolennikiem Gry o Tron (nawet po 8 sezonie), to znasz Cyvasse. Ta gra przypominająca szachy nie ma standardowego zestawu reguł. George RR Martin przekonuje fanów, aby opracowali własne zasady, łącząc szachy, Stratego i Blitzkrieg. Nawet jeśli nie oglądasz GoT, ta gra jest ekscytującym wyzwaniem.

Jeśli jednak nie tworzysz własnych reguł, projektant tego zestawu załącza plik PDF z zasadami, które opracował.

Autor projektu: Dutchmogul

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Battleship, to klasyczna gra łącząca strategię ze szczęściem. Najlepsza w tym jest kompaktowość, która pozwala zabrać grę wszędzie; jest idealna na wycieczki samochodowe. Ta wersja Battleship ma ma dwa różne zestawy „statków”: jeden oparty na flocie Star Wars, a drugi na statkach ze Star Trek.

Oprócz grania w niesamowitą grę, możesz teraz rozstrzygnąć długotrwałą debatę o tym, która seria jest lepsza.

Autor projektu: Chemteacher 628

Gdzie znaleźć projekt:  Thingiverse

 

 

Jest to spin-off z klasycznej gry planszowej Penguin Trap. To trochę jak pozioma wersja Jengi. Zabierając po jednej płytce na raz, czy będziesz tym, który zrzuci Jednorożca w głębiny?

Autor projektu: DorAndy

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Jest to spin-off z gry Parker Brothers  Clue: The Great Museum Caper . Jeden gracz zostaje w tajemniczy sposób przydzielony do roli włamywacza i musi spróbować przemycić jak najwięcej obrazów, nie dając się złapać. Ile uda ci się ukraść pozostając niezauważonym?

Ponieważ w tej grze obowiązują te same zasady, co w  Clue: The Great Museum Caper , nie ma nowego zestawu zasad; obowiązujący zestaw znajdziesz tutaj.

Autor projektu: Gyrn

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

 

 

Wszyscy znają Kółko i krzyżyk. Podobnie jak my, prawdopodobnie grałeś w tę grę jako dziecko. Ale czy znasz czterokierunkową grę kółko i krzyżyk? Teraz to dopiero jest zwrot akcji. Bez wątpienia eliminuje przewidywalność i dodaje intrygującą warstwę złożoności.

Autor projektu: Dennis5506

Gdzie znaleźć projekt: Pinshape

 

 

Od pierwszego wprowadzenia w 1995 roku, Settlers of Catan szturmem podbiło planszowe noce i już dawno stało się klasykiem. Teraz możesz wydrukować na drukarce 3D własne płytki z ukształtowaniem terenu. Możesz nawet pokolorować je, aby uzyskać dodatkowe szczegóły.

Autor projektu: Trevorclarke

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Jest to kompletny zestaw popularnej gry Secret Hitler do druku 3D. Secret Hitler to dramatyczna gra politycznej intrygi i zdrady, której akcja toczy się w Niemczech lat trzydziestych XX wieku. Gracze są potajemnie podzieleni na dwie drużyny – liberałów i faszystów. Zapoznaj się z dodatkowymi instrukcjami, dotyczącymi zasad tej gry.

Autor projektu: Ratiafak

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Jest to wersja gry planszowej Hive do wydrukowania na drukarce 3D. Celem jest otoczenie królowej pszczół innego gracza, aby schwytać i przejąć jej ul poprzez strategiczne manewry. 

Autor projektu: Dasdingo

Skąd pobrać:  Thingiverse

 

 

Chińskie warcaby, to kolejna klasyczna gra planszowa, w której przesuwasz swoje pionki po planszy w stylu hop-scotch. Ta gra planszowa dla majsterkowiczów jest przyjazna w podróży, a kulki zostały ulepszone za pomocą małych szpilek, aby powstrzymać je przed staczaniem się we wszystkich kierunkach. Jest nawet wyposażona w pojemnik do przechowywania pod spodem, aby wszystkie elementy były w jednym miejscu podczas przenoszenia.

Autor projektu:  Pandy

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

 

 

Tej klasycznej gry planszowej nie trzeba przedstawiać. Wywodząca się ze starożytnej indyjskiej gry Pachisi, Ludo to szybka i ekscytująca gra planszowa, polegająca na wyścigu do mety, odpowiednia dla dzieci od sześciu lat.

Gra jest w całości do druku 3D, ale będziesz potrzebował do niej także kości.

Autor projektu: Fchamone

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Dog and Tock to dwie gry bardzo podobne do Parcheesi i Sorry. Musisz ścigać się swoimi pionkami po planszy, aby doprowadzić ich wszystkich do domu przed przeciwnikami. Uważa się, że Dog and Tock są oryginałami wersji komercyjnych i różnią się one tylko kilkoma zasadami. Na szczęście plansza jest taka sama, więc możesz mieć dwa w jednym i ocenić, która z nich jest lepsza!

Ponadto plansza pasuje do siebie jak puzzle, dzięki czemu można ją łatwo regulować dla 4 lub 6 graczy.

Autor projektu: Tigerklaue

Gdzie znaleźć projekt: Pinshape

 

 

Jest to wersja Pokemon, klasycznej gry planszowej w szachy. Złap je wszystkie.

Każdy element jest przeznaczony do wydruku w dwóch częściach. Podstawę można wypełnić ciężarkami, aby figurki szachowe były cięższe. Figurki mają również różne kształty bazowe, aby móc je odróżnić.

Autor projektu: Sch00f

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Mastermind polega na odblokowaniu kodu. Jeden gracz ustawia „kod”, drugi musi spróbować go złamać, ale ma tylko dziesięć ruchów, aby to zrobić. Dodaj licznik czasu do każdej tury, aby uzyskać dodatkowe emocje. Zasady znajdziesz tutaj.

Autor projektu: Fntsmn

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

 

 

Ta gra planszowa jest inspirowana książkową serią Thrones and Bones, autorstwa Lou Andersa. Jeśli nie czytałeś serii, każda książka kończy się unikalną grą planszową. Joseph Larson podjął się stworzenia rzeczywistego modelu gry przedstawionego w pierwszej książce: Frost Bones.

Ta gra jest nieco inna niż typowa gra planszowa, ponieważ każdy gracz ma inny cel. Wszystkie figury poruszają się jak wieże w szachach, a figury są zbijane przez otaczanie ich. Dostępny jest pełny zestaw zasad tej gry planszowej DIY.

Autor projektu: Joealarson

Gdzie znaleźć projekt: Pinshape

 

 

Ta gra została wymyślona przez szwajcarskiego matematyka Blaise’a Müllera w 1991 roku. Dwaj gracze na zmianę wybierają figurę, którą drugi gracz musi następnie umieścić na planszy. Gracz wygrywa, umieszczając pionek na planszy, który tworzy poziomy, pionowy lub ukośny rząd czterech elementów – świetna gra planszowa DIY dla strategów.

Autor projektu: Anubis

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

 

 

Jest to prosty projekt retro do gry w warcaby z rakietami i asteroidami. Warcaby to strategiczna gra planszowa dla dwóch graczy, która obejmuje ukośne ruchy jednolitych elementów gry i obowiązkowe bicie poprzez przeskakiwanie pionków przeciwnika i jest rozgrywana od tysięcy lat. Możesz znaleźć zestawy warcabów pochodzące ze starożytnego Egiptu z 3000 rpne.

Autor projektu: Carnivalius

Gdzie znaleźć projekt:  MyMiniFactory

 

 

Scrabble, to klasyczna gra krzyżówka. Zbieraj listy, wybierz świetne słowo i miej nadzieję, że uzyskasz wynik za trzy słowa. Pliki są przeznaczone do druku na drukarce dwugłowicowej, a projektant zamieścił szczegółowe informacje o sposobie ich drukowania. Uchwyt na płytki scrabble znajdziesz tutaj.

Autor projektu: Sparklab

Gdzie znaleźć projekt:  MyMiniFactory

 

 

Technicznie nie jest to gra planszowa, ale warto o tym wspomnieć. Można spędzić wiele godzin, wykonując te idealnie symetryczne spirografy, które zadowolą każde oko.

Autor projektu: 3Domas

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

 

 

Tetris, to oryginalna gra komputerowa, a także jedna z pierwszych gier na telefony komórkowe, obok Pacman i Snake. Kto nie pamięta grania w nią godzinami? Teraz możesz grać w to w prawdziwym życiu, dzięki tej wersji do wydrukowania na drukarce 3D. Świetna gra dla dzieci, do pracy nad swoimi umiejętnościami motorycznymi lub dla dorosłych, aby ożywić wspomnienia z dzieciństwa.

Autor projektu: Fjodor NL

Gdzie znaleźć projekt:  MyMiniFactory

 

Licencja: Tekst „ 30 ekscytujących gier planszowych dla majsterkowiczów, które można wydrukować w 3D ” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/