3 obowiązkowe książki o druku 3D

3 obowiązkowe książki o druku 3D

Dlaczego książki?

W dzisiejszych czasach informacje są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy jedno kliknięcie, aby pojawiły się fora, poradniki, przewodniki i artykuły zaspokajające naszą ciekawość. W międzyczasie fizyczne zasoby często zbierają kurz na półkach. Ale czy to naprawdę sprawiedliwe?

W rzeczywistości, niedoświadczone osoby cały czas zaśmiecają źródła internetowe błędnymi informacjami. Tymczasem w książce o druku 3D możesz znaleźć wiarygodne treści na temat sprzętu, oprogramowania, projektów, tutoriali, rozwiązywania problemów i wiele więcej – wszystko to w jednym miejscu.

Oto trzy obowiązkowe książki o druku 3D, które nigdy nie powinny trafić na najniższą półkę.

Make: Rozpoczęcie pracy z drukiem 3D

O czym to jest? Druk 3D zmienia świat. Inżynierowie, projektanci, a nawet lekarze używają drukarek 3D do szybkiego tworzenia części koncepcyjnych lub funkcjonalnych. Make: Getting Started with 3D Printing jest podstawowym (a może raczej powinienem powiedzieć: rozbudowanym) przewodnikiem po druku 3D. Opisuje on wszystko, począwszy od historii druku 3D, poprzez ćwiczenia praktyczne, aż po najlepszy sprzęt dla konsumentów. Jeśli jesteś zainteresowany lub dopiero zaczynasz przygodę z drukiem 3D, to jest to książka obowiązkowa!

Kto ją napisał? Liza i Nick Kloski

Druk 3D dla początkujących (wydanie drugie)

O czym to jest? 3D Printing For Dummies to świetny przewodnik po druku 3D! Książka ta, zawierająca przewodnik wprowadzający do projektowania 3D, skanowania, krojenia i drukowania, pomoże Ci zrealizować Twoje pomysły w 3D.

Kto ją napisał? Richard Horne (RichRap) i Kalani Kirk Hausman.

Podręcznik druku 3D

O czym to jest? Jak sama nazwa wskazuje, The 3D Printing Handbook, wydany przez 3DHubs, jest podręcznikiem druku 3D typu „wszystko w jednym”. Wyjaśnia on różne technologie druku 3D, ograniczenia, narzędzia, projekty i zastosowania. Jest to zdecydowanie obowiązkowy dodatek do Twojej biblioteki na temat drukarek 3D.

Kto to napisał? Ben Redwood, Filemon Schöffer & Brian Garret.