2021 Najlepsze strony z drukowanymi w 3D rzeczami związanymi z Warhammerem

2021 Najlepsze strony z drukowanymi w 3D rzeczami związanymi z Warhammerem

Więc chcesz rozpocząć wojnę?

Warhammer 40,000 to popularna gra strategiczna, która polega na wykorzystaniu armii do kontrolowania dużego terenu. Podczas gdy gra jest z pewnością zabawna, może wymagać dużych nakładów finansowych na wszystkie elementy.

Druk 3D toruje graczom drogę do obniżenia całkowitych kosztów gry w Warhammera, pozwalając im na tworzenie elementów zamiast ich kupowania. Biorąc pod uwagę sytuację związaną z prawami własności intelektualnej wielu marek, może być trudno znaleźć spójną i wysokiej jakości kolekcję miniatur do jakiejkolwiek gry, nie mówiąc już o tak popularnej jak Warhammer.

W tym artykule przedstawimy recenzje stron, na których można znaleźć pliki 3D, a także kilka zaskakujących miejsc, które oferują fajne wydruki Warhammera. Wiele stron oferuje płatne wydruki, choć wciąż można znaleźć kilka dobrych darmowych.

Przy wyborze kierowaliśmy się następującymi kryteriami:

 • Użyteczność: Jak łatwo jest drukować lub składać modele, bazując na doświadczeniach innych twórców?
 • Jakość wyboru: Jak duża jest kolekcja i jak dobre są oferowane modele?
 • Cena: Czy modele są w większości darmowe, czy też trzeba za nie zapłacić?

A teraz przejdźmy do listy!

Thingiverse

Jeśli chodzi o strony z darmowymi modelami 3D, Thingiverse jest jednym z głównych pretendentów. Istnieje już od ponad dekady i ma ogromny wybór modeli 3D do wydrukowania. Jeśli chodzi o znalezienie modeli Warhammera 40k, jest ich kilka na stronie i wszystkie są całkowicie darmowe do pobrania.

Jednym z największych zarzutów wobec strony Thingiverse jest jej niezdolność do wyszukiwania obiektów w logiczny i dokładny sposób. Ostatnio strona została odświeżona i format nieco się zmienił, ale czy na lepsze, to się dopiero okaże. Sądząc po komentarzach w naszej recenzji aktualizacji Thingiverse, wydaje nam się, że może jeszcze nie.

 • Użycie: Prostsze modele są najlepszym rozwiązaniem. Jest bardzo mało wsparcia dla użytkowników, ponieważ modele są oferowane bezpłatnie.
 • Jakość wyboru: Można znaleźć kilka fajnych modeli Warhammer 40k, kilka opcji broni i wiele bunkrów.
 • Cena: Najlepszą rzeczą w Thingiverse jest to, że wszystkie modele są darmowe.

Cults

Cults jest kolejnym świetnym źródłem modeli do druku 3D i w przeciwieństwie do Thingiverse, oferuje płatne modele premium. Co wygodne, modele nie są zbyt drogie, zazwyczaj kosztują mniej niż 20$. Funkcjonalność wyszukiwania jest ogólnie dobra i istnieje kilka kategorii, takich jak gadżety, gry i narzędzia.

Ilość modeli na Cults jest dość duża. Szukaliśmy „Warhammer 40k” i otrzymaliśmy ponad 1800 trafień. Wiele z modeli na Cults jest darmowych, jednakże istnieją płatne modele, które mogą być bardziej złożone i imponujące.

 • Użycie: Podobnie jak Thingiverse, Cults nie ma żadnych gwarancji co do tego, czy dany element nadaje się do druku, czy nie. Jednakże bardziej prawdopodobne jest, że znajdziesz tam pomocne ustawienia drukowania, jak również modele wymagające opłaty za pobranie.
 • Jakość wyboru: Dostępnych jest wiele wydruków, zarówno darmowych jak i płatnych.
 • Cena: Ceny tych modeli są różne (niektóre są darmowe), ale większość modeli kosztuje mniej niż 20$.

Gambody

Gambody to wysokiej jakości strona poświęcona modelom do druku 3D, która niedawno opublikowała artykuł o dziesięciu najlepszych wydrukach z Warhammera dostępnych na jej stronie.

Gambody udziela również porad, czy dany model nadaje się do konkretnej technologii druku 3D, w tym FDM, SLA i SLS, w przypadku gdy chcemy drukować z metalu. Wiele modeli posiada dożywotnie wsparcie techniczne i szczegółowe instrukcje dotyczące druku 3D, jak również informacje o tym, jakiego rodzaju materiały są potrzebne i szacowany czas wydruku dla każdej części. Posiada również łatwe funkcje wyszukiwania, dzięki czemu można szybko znaleźć to, co chcesz.

 • Użycie : Strona ma dobry wybór profesjonalnych modeli z instrukcjami, wskazówkami, wsparciem i gwarancjami.
 • Jakość wyboru: Bardzo obszerny wybór.
 • Cena: Na ogół zapłacisz około 20 dolarów lub więcej za model.

MyMiniFactory

MyMiniFactory jest bardziej ogólną stroną poświęconą modelom do druku 3D, lecz wciąż zawiera znaczną ilość modeli z Warhammera 40k. Obecnie posiada ponad 300 obiektów, które można znaleźć za pomocą prostego wyszukiwania „Warhammer 40k”. Z tego 90 obiektów jest płatnych, a reszta darmowa.

W przeciwieństwie do niektórych innych stron na naszej liście, duże modele Warhammera w MyMiniFactory są wyjątkowe. Znajdziesz tu pełnowymiarowy pistolet boltowy oraz szablony zaangażowania i spójności, które mogą być pomocne zarówno w grze, jak i do pokazania na konwencie kostiumowym lub konwencie gier.

Modele na tej stronie mają ten sam poziom możliwości wydruku co inne darmowe strony takie jak Cults i Thingiverse, jednak niektóre modele wymagające minimalnej zapłaty mogą mieć lepsze wyniki lub wsparcie w zależności od twórcy.

 • Użycie: Te elementy mają przyzwoity poziom możliwości druku. Wydruki różnią się z wynikami i wsparciem.
 • Jakość wyboru: Jest to rozsądny wybór marek z dobrą mieszanką miniaturowych i dużych przedmiotów dostępnych.
 • Cena: Modele premium wahają się od $1 do $10 w zależności od złożoności, dzięki czemu MyMiniFactory jest jedną z bardziej rozsądnych opcji na naszej liście.

War Layer

War Layer to ciekawa strona, na której można znaleźć teren do następnej bitwy. Choć nie ma tu modeli figurek, jej oferta obiektów ma szczególne cechy, niedostępne na innych stronach.

Modele War Layer są całkowicie modułowe, więc możesz stworzyć obiekt tak duży i tak spersonalizowany, jak tylko chcesz. Według strony, każdy z tych obiektów jest w pełni drukowalny bez podpór.

 • Użycie : Te w pełni gwarantowane modele są łatwe do wydrukowania i oferują dużą elastyczność z ich modułowym stylu.
 • Jakość wyboru: Ograniczony wybór jest dobrej jakości. Dostępne są tylko modele obiektów.
 • Cena: Ceny wahają się od 1,99$ do 50$.

Patreon

Patreon to strona dla członków, na której twórcy mogą prezentować swoje umiejętności i w zamian za comiesięczne wsparcie finansowe, oferować swoje usługi. Obejmuje to szereg dziedzin w tym podcasty, filmy, muzykę, literaturę i oczywiście projekty 3D.

Jednym z takich przykładów jest projektant The Maker’s Cult, który specjalizuje się w miniaturowych figurkach bitewnych. Należy zauważyć, że wiele z nich nie jest dokładnymi replikami Warhammera 40k, ale bardziej ogólnymi projektami miniatur.

Ta platforma wciąż się rozwija i przewidujemy, że z czasem stanie się bardziej użytecznym zasobem. Mamy nawet przydatną listę projektantów do obserwowania na stronie, którą okresowo uzupełniamy.

Jeśli chodzi o ceny, to zależy od indywidualnego projektanta, ale typowe subskrypcje są w sferze 10-20 dolarów miesięcznie, aby mieć dostęp do modeli.

Będziesz musiał trochę poszukać projektantów, by sprawdzić czy zajmują się konkretnie Warhammerem 40k, i spodziewamy się, że wsparcie będzie dość dobre, biorąc pod uwagę model Patreon oparty na bezpośrednich kontaktach międzyludzkich.

 • Użycie: Oczekujemy, że jakość tych marek będzie całkiem dobra i prawdopodobnie z czasem pojawi się więcej dostępnych opcji.
 • Jakość wyboru: Będziesz musiał sprawdzić, co jest dostępne na tej stronie. Ale spodziewamy się, że te marki będą o klasę wyżej.
 • Cena: Cena różni się w zależności od każdego producenta, ale ogólnie jest to między $ 10 a $ 20 za miesiąc.

Kickstarter Campaigns

Często pomijanym obszarem dla plików do druku 3D z Warhammera 40k jest Kickstarter i podobne serwisy crowdfundingowe.

Świetny przykład pochodzi z Kickstartera Necrossii, która udostępniła pliki do druku 3D i filmik pomagający w montażu. Teren nazwano Necrossia i zawiera on 78 sekcji ścian, 65 płytek podłogowych i 7 monumentów, które pozwolą stworzyć rozległy krajobraz do następnej bitwy.

Co ciekawe, zestaw ten wykorzystuje standard systemu OpenLock (OL) do łączenia elementów scenerii. OL to open-source’owy system budowania scenerii w Warhammerze 40k i podobnych grach. Jest to świetna cecha, ponieważ pozwala na bezproblemowe łączenie dowolnych scenerii, które używają systemu OL po wydrukowaniu.

 • Użycie: Z tego co udało nam się dowiedzieć, wydruki są dość proste w budowie. Dodatkową zaletą jest to, że można je łatwo łączyć z innymi modelami systemu OL.
 • Jakość wyboru: Wybór jest ograniczony
 • Cena: Biorąc pod uwagę, że Kickstarter się skończył, nie jesteśmy pewni, jaka będzie ogólna cena w przyszłości, ale można sprawdzić ich stronę na Facebooku dla ich najbardziej aktualnych informacji.

CGTrader

CGTrader nie jest tradycyjną stroną do druku 3D, gdyż wiele z zamieszczonych tam rzeczy służy jedynie do modelowania, a nie do drukowania. Mimo to, niektóre z nich można wydrukować i są one oferowane w tradycyjnych formatach druku 3D, takich jak STL. Nie wszystkie z tych modeli będzie można łatwo wydrukować bez znaczącego wsparcia i dobrze dostrojonych drukarek – nawet w przypadku płatnych wydruków.

Niestety, wsparcie dla drukowania 3D miniatur na tej stronie nie istnieje i dlatego powinieneś spodziewać się dużo pracy, jeśli chodzi o tworzenie własnej armii, nawet po uiszczeniu symbolicznej opłaty za dostęp do plików. Jednakże, jeśli szukasz zastosowań dla swoich modeli poza drukiem 3D, CGTrader jest świetnym źródłem do wykorzystania.

Przy wyszukiwaniu pod hasłem „Warhammer 40k”, dostępnych jest obecnie 86 modeli, więc jest to rozsądny wybór w porównaniu do innych opcji. Modele CGTrader są dość zróżnicowane pod względem cenowym, od mniej niż 5$ za model do prawie 50$ za model, w zależności od rozmiaru i złożoności części.

 • Użycie: Pamiętaj, że ta strona jest bardziej skierowana do modelarstwa niż do drukowania.
 • Jakość wyboru: Obecnie jest 86 modeli dostępnych do pobrania.
 • Cena: Modele wahają się od 1$ do 50$.

Źródło: https://all3dp.com