2020 Recenzja skanera 3D Artec Eva

2020 Recenzja skanera 3D Artec Eva

Artec Eva to profesjonalny ręczny skaner 3D, który może przyjmować szeroki zakres aplikacji. Czy przetrwał próbę czasu? Sprawdź naszą recenzję.

Chociaż został wydany po raz pierwszy w 2012 roku, luksemburski Artec Eva pozostaje jednym z najczęściej używanych ręcznych skanerów 3D na rynku profesjonalnym, napędzanym częściowo przez stale rozwijające się i bardzo potężne oprogramowanie Artec Studio.

Jako flagowy model w linii produktów do skanowania 3D Artec, Artec Eva to pełnokolorowy skaner 3D, który rejestruje obiekty o średnich i dużych rozmiarach, w wysokiej rozdzielczości. Pomimo tego, że na rynku jest spora ilość skanerów 3D, tylko kilku producentów sprzętu mogłoby  konkurować z Artec Eva w sektorze profesjonalnych skanerów ręcznych.

W cenie około 13 700 € (~ 14 685 $), ten skaner światła białego jest nieco za drogi dla zwykłego użytkownika, ale niesamowita dokładność czyni go idealnym do szerokiego zakresu zastosowań, od przemysłu motoryzacyjnego, po rekonstrukcję historycznych artefaktów i nie tylko.