2020: Przegląd drukarki 3D Intamsys Funmat HT Enhanced

2020: Przegląd drukarki 3D Intamsys Funmat HT Enhanced

Dzięki Intamsys Funmat HT Enhanced, możesz drukować z materiałów inżynieryjnych, takich jak PEEK. Dowiedz się więcej na temat tej drukarki, w naszym artykule.

Jeśli chcesz drukować elementy o podwyższonej wytrzymałości, prędzej czy później zaczniesz zastanawiać się nad materiałami takimi jak PEEK, ULTEM lub PEI. Oferują one doskonałą wytrzymałość mechaniczną, odporność chemiczną, a także wytrzymują wysokie temperatury. Niestety wielu użytkowników drukarek 3D, rezygnuje z tego pomysłu, ponieważ ich urządzenia nie mogą osiągnąć temperatury, potrzebnej do drukowania z tych materiałów.

Intamsys Funmat HT Enhanced został skonstruowany w taki sposób, aby poradzić sobie z tym trudnym zadaniem. Dodatkowo możesz go dodać do swojego parku maszynowego, za wyjątkowo niską cenę. Drukarka została stworzona przez Intamsys – skrót od INTelligent Additive Manufacturing SYStems – producenta drukarek 3D z siedzibą w Szanghaju. W przeciwieństwie do większości swoich bardziej ugruntowanych konkurentów, którzy mają droższe maszyny: od 20 000 USD, HT  jest dostępny w rozsądnej cenie, około 6000 USD.

To urządzenie oferuje wiele przydatnych funkcji, a także niezbędne narzędzia, które zapewniają drukowanie przy użyciu materiałów inżynierskich, takich jak PEEK, PEI, PPSU i ULTEM.