2020 Najlepsze kamery, do monitorowania pracy drukarek 3D

2020 Najlepsze kamery, do monitorowania pracy drukarek 3D

Poznaj nasze najlepsze typy kamer, które pomogą Ci śledzić postępy w pracy, Twojej drukarki 3D.

Dobry Wielki Brat

Aparat może utrzymać drukarkę w linii ...
Kamera może utrzymać twoją drukarkę 3D w ryzach….. (Źródło: Parts Not Included )

Jeśli chciałbyś drukować coś więcej poza Benchy’sdrukowanie większości modeli 3D zajmie Ci więcej niż kilka godzin. Jeśli w pewnym momencie procesu drukowania, będziesz musiał opuścić swoją drukarkę 3D, dzięki kamerze, nadal będziesz w stanie uważnie obserwować swoje dzieło.

Istnieją dwa główne sposoby podglądania wydruków 3D: za pomocą oprogramowania (takiego jak OctoPrint ) lub kamery (lub obu opcji). Tutaj skupiamy się na drugim rozwiązaniu.

Zainstalowanie kamery monitorującej, to praktyczny sposób na regularne sprawdzanie swojego wydruku 3D, na wypadek, gdyby coś poszło nie tak jak powinno. Jeśli zdarzy się niefortunna awaria drukowania, kamery mogą być również bardzo przydatne, aby sprawdzić, co poszło nie tak i kiedy.

Oprócz nadzorowania wydruków, kamery są również wykorzystywane do dokumentowania procesu drukowania, a być może nawet do tworzenia ciekawych filmów poklatkowych. Są one dość łatwe do wykonania po skonfigurowaniu kamery.

W tym przewodniku wybraliśmy najlepsze kamery na rynku, które świetnie współpracują z drukarkami 3D. Zanim przejdziemy do listy, przejdziemy przez kilka kryteriów w naszym procesie selekcji. W zależności od sytuacji i potrzeb możesz te wartości docenić w inny sposób.

Nasze kryteria

Światła, kamera, akcja!
Światła, kamera, akcja! (Źródło: Hackaday )

Chociaż istnieje wiele odpowiednich kamer do monitorowania i nagrywania drukowania 3D, te, które wybraliśmy, są najlepsze w oparciu o następujące kryteria:

 • Kompatybilność z Raspberry Pi: Jest to zdecydowanie najczęściej używane rozwiązanie sprzętowe do monitorowania i sterowania drukarkami 3D. Ponieważ szukamy praktyczności, kamery muszą być podłączane i odtwarzane za pomocą Raspberry Pi i wybranego oprogramowania (takiego jak OctoPrint).
 • Wsparcie społeczności: ponieważ większość aparatów nie jest produkowana wyłącznie do pracy z oprogramowaniem do drukowania 3D, nie uzyskasz odpowiedniego wsparcia od producentów. Na szczęście społeczność zajmująca się drukowaniem 3D jest tutaj, aby pomóc Ci przez wszelkie problemy z instalacją i konfiguracją. Dlatego kamery muszą być znane i powszechnie używane przez społeczność.
 • Popularność: potrzebowaliśmy kamer, które ludzie specjalnie przetestowali do drukowania 3D. Również faworyzowaliśmy modele, w których można bardzo łatwo znaleźć odpowiednie mocowania do montażu i wsporniki do drukowania dla szeregu drukarek 3D.

Wszechstronny: moduł kamery Raspberry Pi V2

Popularność Raspberry Pi sprawia, że ​​ten moduł aparatu jest doskonałym wyborem
Popularność Raspberry Pi sprawia, że ​​ten moduł aparatu jest doskonałym wyborem (źródło: Amazon)

Jak wspomniano, jednym z najpopularniejszych sposobów sterowania i monitorowania drukarek 3D jest użycie  OctoPrint na Raspberry Pi .

Podczas gdy popularny mikrokontroler obsługuje większość kamer USB, ten moduł kamery Raspberry Pi V2 jest jedyną kamerą zaprojektowaną specjalnie dla Raspberry Pi. Mierzy 25 x 24 x 9 mm i waży zaledwie trzy gramy, nie można go pokonać pod względem wielkości. Rozdzielczość jest również całkiem dobra, obsługując wideo 1080p (full HD) przy 30 klatkach na sekundę (fps).

Popularność Raspberry Pi sprawia, że ​​jest to doskonały wybór, wielu członków społeczności korzysta z tej kamery, jest także dostępnych wiele stojaków  i  uchwytów do druku 3D. Niektóre zostały zaprojektowane do bezpośredniego montażu na konkretnym stole drukarki 3D, co może dać ci miejsce w pierwszym rzędzie do oglądania postępu drukowania.

 • Producent: Raspberry Pi
 • Typ połączenia: kabel wstążkowy (zgodny z Raspberry Pi, zwykle dołączany przy zakupie)
 • Rozdzielczość wideo: 1080p przy 30 fps
 • Ostrość: Stała
 • Cena: ~ 25 USD

Popularny: Logitech C270

Logitech C270 jest tak popularny, że dostępnych jest wiele drukowalnych modów i mocowań
Popularność Logitech C270 oznacza, że ​​dostępna jest niezliczona ilość drukowalnych modów i mocowań (źródło: Logitech)

Logitech C270 jest zdecydowanie jedną z najczęściej używanych kamer monitoringu dla entuzjastów druku 3D. To podstawowa kamera internetowa firmy Logitech, fotografująca w rozdzielczości 720p przy 30 fps. Chociaż jest to kamera z autofokusem, istnieje sposób ręcznej regulacji ostrości za pomocą ręcznego hakowania ostrości .

C270 ma wbudowane mocowanie, ale często zastępuje się je drukowanymi w 3D częściami, które zapewniają znacznie większą elastyczność. Ta kamera jest tak popularna, że dostępne są dosłownie setki modów i mocowań do wydrukowania 3D, takich jak np. kolekcja modeli WarHawk użytkownika Thingiverse .

 • Producent:  Logitech
 • Typ połączenia:  USB
 • Rozdzielczość wideo: 720p przy 30 fps
 • Ostrość: Stała, można ustawić na ręczną
 • Cena: ~ 25 USD

Niedrogie: PlayStation Eye

PlayStation Eye to najtańszy aparat na naszej liście
PlayStation Eye jest najtańszą kamerą na naszej liście (źródło: Wikipedia )

PlayStation Eye to kamera pierwotnie przeznaczona na PlayStation 3, która obejmuje nie tylko filmy, ale inne funkcje, takie jak sterowanie ruchem i mikrofon z redukcją szumów tła.

To najtańszy sprzęt na naszej liście, kosztujący tylko około 15 USD. Jest tak, ponieważ PS3 jest dość starą konsolą do gier, dlatego Eye nie jest już używany do grania. Mamy szczęście!

Ten aparat działa dobrze z Raspberry Pi i może przesyłać strumieniowo w rozdzielczości 640 x 480p. To świetna kamera do monitorowania wydruków, jeśli nie przeszkadza ci ograniczenie rozdzielczości.

 • Producent:  Sony
 • Typ połączenia:  USB
 • Rozdzielczość wideo: 480p przy 75 fps
 • Ostrość: stała
 • Cena: ~ 15 USD

Wszechstronne: LifeCam HD-3000

LifeCam HD-3000 to niezawodny aparat do zdalnego monitorowania drukarki 3D
LifeCam HD-3000 to niezawodna kamera do zdalnego monitorowania drukarki 3D (źródło: Paykobo)

LifeCam HD-3000 oferuje wideo szerokoekranowe (16: 9) w rozdzielczości 720p i do 30 klatek na sekundę. Wbudowana podstawa ułatwia ustawienie go w pobliżu drukarki 3D. Obiektywy zapewniają zoom optyczny maksymalnie 4x.

Ta kamera internetowa ma dobrą wartość i jest trafnym wyborem, do niezawodnego monitorowania drukarki 3D.

 • Producent:  Microsoft
 • Typ połączenia:  USB
 • Rozdzielczość wideo:  720p przy 30 fps
 • Ostrość: stała, od 0,3 do 1,5 m
 • Cena: ~ 25 USD

High-End: Logitech HD Pro C920

Logitech HD Pro C920 to najwyższej jakości kamera internetowa
Logitech HD Pro C920 to najwyższej klasy kamera internetowa (źródło: Logitech)

Logitech HD Pro C920, jest jedną z najbardziej uznanych dostępnych kamer. Nagrywa i przesyła w jakości Full HD przy 30 fps. Pięcioelementowy szklany obiektyw zapewnia, że ​​obraz drukarki będzie krystalicznie czysty na filmie. Posiada również różne opcje montażu, w tym wbudowaną standardową śrubę statywu.

Jest to również idealny aparat do nagrywania poklatkowego procesu drukowania. 15-megapikselowa moc wyjściowa C920 zapewnia również niesamowite zdjęcia, o wysokiej jakości.

 • Producent:  Logitech
 • Typ połączenia:  USB
 • Rozdzielczość wideo: 1080p przy 30 fps
 • Ostrość: zmienna z autofokusem
 • Cena: ~ 50 USD

Alternatywnie: stary smartfon

Stary smartfon może działać jako aparat do drukarki 3D
Stary smartfon może działać jako kamera do drukarki 3D (źródło: Pinshape )

Niektórzy mogą powiedzieć, że najlepszy sprzęt, to taki, który już masz. Wielu z nas ma stare smartfony, więc dlaczego nie wykorzystać ich dobrze? Musisz tylko zainstalować aplikację kamery internetowej. Istnieje wiele opcji do wyboru, ale niektóre bezpieczne opcje to kamera IP  (1,99 USD) na iOS lub  kamera internetowa IP  (bezpłatnie) na Androida.

(Źródło zdjęcia głównego: Prusa)

 Licencja: Tekst „ 2020 najlepszych aparatów do drukarek 3D do monitorowania wydruków 3D ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/