Inteligentne, drukowane w 3D: Przyszłość zabawkowych samochodów

Inteligentne, drukowane w 3D: Przyszłość zabawkowych samochodów

Hot Wheels, najpopularniejszy producent zabawkowych samochodów na świecie, od wielu lat wykorzystuje drukarki 3D w swoim dziale protoypingu. W swojej fabryce posiadają 30 profesjonalnych maszyn Stratasysa, które pomagają im tworzyć aż 240 nowych modeli rocznie. Druk 3D jest więc już sporą częścią branży zabawkowych samochodów, a wkrótce będzie jej znacznie więcej.

To dlatego, że podczas gdy obecne biurkowe drukarki 3D nie są zdolne do tworzenia modeli odlewanych ciśnieniowo w dużych ilościach i niskich cenach, których wymaga Hot Wheels, istnieją nowe start-upy, takie jak 3D Racers, które tworzą zupełnie nowy typ samochodu zabawki: zdalnie sterowany smartfonem.

Od prototypu do toru

Działa to w następujący sposób: tworzysz samochód za pomocą darmowego edytora online, wybierając spośród 100 000 kombinacji kolorów i kształtów. Na koniec pobierasz komponenty samochodu jako plik STL do wydrukowania w 3D. Obecna, wczesna wersja edytora pozwala jedynie na pobranie solidnej plastikowej wersji, z akcesoriami (takimi jak spojler, specjalne koła i odsłonięty silnik), które możesz złożyć. W przyszłości będzie można go zintegrować z elektronicznymi komponentami Arduino, aby uczynić go „inteligentnym”.

W ostatecznej wersji, która została zaprezentowana na Maker Faire Europe w Rzymie, każdy samochód posiada wewnętrzny czujnik, który wykrywa „bramki” punktów kontrolnych na torze, również zaprojektowany i wydrukowany w 3D. Elektronika pozwala również na symulowanie broni, ulepszeń i power upów, tak jak w klasycznych grach wyścigowych, takich jak Mario Kart.

Pojazdem będzie można sterować za pomocą aplikacji na smartfony z systemem Android i iOS. Pojazd będzie również służyć do symulacji zużycia opony i paliwa, a nawet uszkodzenia w nowszych wersjach, które zostaną opracowane z pomocą społeczności 3D Racers i kampanii Indiegogo. Cały projekt jest otwarty i poszukuje partnerów, którzy chcieliby go zintegrować.

Praca zespołowa

Edytor 3D Racers (który może być zintegrowany z każdą stroną internetową poprzez darmowy widget) pozwala na wybór pomiędzy czterema różnymi typami samochodów (Corvette Pickup, Armageddon z klasycznej gry wideo i DeLorean znany z filmów Powrót do przyszłości). Możesz dodać zderzak, pięć różnych rodzajów wydechu, przednie i tylne koła w różnych stylach oraz kilka opcji personalizacji. Następnie możesz obejrzeć wyrenderowany model 3D i wyeksportować go jako plik do wydrukowania.

Do tej pory Hot Wheels wykorzystywało druk 3D do celów prototypowych i marketingowych, podczas gdy 3D Racers użyło go do stworzenia spersonalizowanej, inteligentnej gry wyścigowej.

Kiedy Hot Wheels w końcu w pełni przyjmie rewolucję i połączy siły z 3D Racers, przyszłość zabawkowych samochodów stanie się o wiele bardziej zabawna.

Żródło: https://all3dp.com