10 wspaniałych modeli bransoletek do wydrukowania w 3D

10 wspaniałych modeli bransoletek do wydrukowania w 3D

Tworzenie biżuterii przy użyciu drukarki 3D, nie jest zarezerwowane jedynie dla profesjonalnych jubilerskich maszyn. W tym artykule zebraliśmy dziesięć stylowych modeli bransoletek, a większość z nich możesz z łatwością wydrukować w domu. 

Wydruki będą wyglądać świetnie, jeśli użyjesz filamentu z domieszką metali. Aby Twoja biżuteria wyglądała jeszcze lepiej, zawsze możesz skorzystać z postprocessinguWygładzanie warstw i malowanie, to świetne sposoby na to, aby Twoja bransoletka wyróżniała się jeszcze bardziej.

Jeśli znajdziesz model, który Ci się spodoba, a nie masz dostępu do drukarki 3D, rozważ skorzystanie z usługi drukowania 3D.

Wężowa bransoletka

Bransoletka Snakez jest wykonana w stylu print in place, składa się z jednego wydruku z wieloma ogniwami. Występuje w trzech różnych rozmiarach: najmniejszy z 18 linkami i największy z 22. Model został zremiksowany z projektu węża drukowanego w miejscu i wykorzystuje dwa magnesy Nemodium do połączenia dwóch końców wokół nadgarstka.

Autor projektu zaleca drukowanie bransoletki z ustawieniem wysokości warstwy na 0,2 mm i z wypełnieniem 0% (pustym). Sprawdź dodatkowe wskazówki, na stronie projektu.

Autor projektu: minibot3D

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Bransoletka Lepy

Lepy to wyjątkowa bransoletka, ze skośnym zapięciem, która wykorzystuje wiele trójkątnych połączeń, aby całkowicie owinąć się wokół nadgarstka. 

Projektant twierdzi, że bransoletka Lepy jest elastyczna, mocna i że można ją wydrukować w jednym kawałku! Zalecana ustawienia: wysokość warstwy 0,15 mm,  wypełnienie 20%. Będziesz potrzebować około 30 gramów filamentu, a wydrukowanie powinno zająć około pięciu godzin.

Autor projektu: ccetinkaya

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Koronkowa bransoletka

Ta bransoletka ma trzy różne rozmiary, które idealnie pasują do Twojego nadgarstka
(źródło: fashion3D via Cults )

Ta koronkowa bransoletka jest częścią kompletu składającego się z kolczyków i naszyjnika. Bransoletka jest dostępna w trzech różnych rozmiarach, dzięki czemu można znaleźć odpowiedni dla siebie rozmiar. Wykonując ten wydruk pamiętaj o użyciu podpór.

Autor projektu: fashion3D

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Quetzalcoatl

Ta bransoletka oddaje cześć bogu i mitycznemu stworzeniu Quetzalcoatlowi
 (źródło: ideaz3d via Thingiverse )

Projekt bransoletki mankietowej, zainspirowany Quetzalcoatlem, mitycznym wężem z cywilizacji Azteków, który był bogiem światła, sprawiedliwości, miłosierdzia i wiatru. Nie powinieneś potrzebować podpór podczas drukowania tego modelu, ale aktywuj raft

Autor projektu: ideaz3d

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Kolejka górska

Ta niesamowita bransoletka przypomina kolejkę górską z trzema piłeczkami na torach. Projekt jest drukowany z jednego pliku, a piłeczki są „drukiem wewnątrz wydruku”.

Według projektanta, ta bransoletka może być wydrukowana tylko za pomocą drukarki SLS, ale była zbyt fajna, aby nie umieścić jej na tej liście. Pomimo konieczności posiadania specjalnego rodzaju drukarki, złożoność wydruku jest określana jako łatwa. Jeśli nie masz drukarki SLS, możesz skorzystać z usługi drukowania 3D.

Autor projektu: GabiLocalMakers

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Owijka na słuchawki

Wreszcie możesz mieć słuchawki pod ręką, bez zaplątania się
 (Źródło: PentlandDesigns via Cults )

Ta bransoletka została zaprojektowana tak, aby rozwiązać jeden z najczęstszych i najbardziej frustrujących problemów, jakim są splątane słuchawki. Dla tych, którzy nadal używają słuchawek przewodowych, ten model ma dolną środkową sekcję z wyższymi krawędziami zewnętrznymi, dzięki czemu można łatwo owinąć wokół niej słuchawki i będą one utrzymywane na miejscu.

Autor projektu: PentlandDesigns

Gdzie znaleźć projekt: Cults

Kolczuga

Ta bransoletka ma strukturę kolczugi, która zapewnia styl i wygodę. Zapięcie na nadgarstek w tym modelu, jest modyfikacją tego, które znajdziemy w oryginalnej bransoletce kolczudze. Nowe zapięcie jest lepiej skalibrowane i znacznie mocniejsze. Projektant twierdzi również, że ten model wymaga znacznie mniej obróbki końcowej niż oryginalny projekt.

W sekcji z plikami do pobrania są dwa rozmiary: mały i zwykły. Jako bonus, dostępne są również wielokolorowe pliki dla obu rozmiarów, więc jeśli masz drukarkę wielokolorową, możesz urozmaicić model jakimś kolorem.

Zaleca się wydrukowanie tego modelu warstwą o wysokości 0,27 mm. Jeden z użytkowników Thingiveres zamieścił świetny wydruk bransoletki, która została wydrukowana z użyciem raftu i bez podpór.

Autor projektu: gpvillamil

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Bransoletka Mechanical Fidget

Ten model składa się z kilku identycznych łączników tworzących bransoletkę. Biorąc pod uwagę strukturę, możesz zrobić tę bransoletkę tak dużą lub małą, jak tylko zechcesz. Każdy łącznik ma obudowaną kulkę, która może toczyć się w swojej „klatce”.

Producent twierdzi, że model jest idealny dla drukarek SLS ze względu na wytrzymałość, chociaż można go wydrukować także za pomocą drukarki FDM.

Autor projektu: Moonerath

Gdzie znaleźć projekt: MyMiniFactory

Głowa węża

Na podstawie zdjęcia możesz pomyśleć, że ten model został wydrukowany za pomocą drukarki 3D do druku z metalu lub profesjonalnej drukarki do druku biżuterii, ale wygląd może mylić, ta bransoletka została wydrukowana ze srebrnego PLA!

Producent nie podał żadnych wskazówek dotyczących drukowania, jednak zarejestrowany użytkownik Thingiverse zamieścił zdjęcie i stwierdził, że model nie leży płasko na stole roboczym drukarki 3D, więc mogą być konieczne podpory. Inny użytkownik wykonał wydruk z podporami i raftem, używając warstwy o wysokości 0,1 mm i wypełnienia 20%.

Autor projektu: januszeko

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Diagrid

Ta atrakcyjna wizualnie bransoletka, ma schematyczny wzór inspirowany formami radialorian. Projektant opublikował trzy różne rozmiary, od 2,3 do 2,7 cala dla średnicy wewnętrznej.

Instrukcje projektanta są bardzo proste: wydrukuj ją, a następnie załóż. Chociaż nie podaje żadnych wskazówek dotyczących drukowania, dobrze wyglądający zarejestrowany wydruk, został wykonany z wysokością warstwy 0,1 mm i z wypełnieniem 100%. Potrzebne może być użycie raftu.

Autor projektu:  nervoussystem

Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Główne źródło obrazu: GabiLocalMakers przez MyMiniFactory

 Licencja: Tekst „3D Printed Bracelet: 10 Great Models to 3D Print” autorstwa All3DP jest objęty licencją na podstawie międzynarodowej licencji Creative Commons Attribution 4.0.

Źródło: All3DP