10 najlepszych ramion robota DIY z drukarki 3D w 2020 r

10 najlepszych ramion robota DIY z  drukarki 3D w 2020 r

W ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci, ramiona robotów ewoluowały z narzędzi przemysłowych, do domowych narzędzi, zabawek i projektów DIY. Oto kilka najlepszych ramion robotów, które możesz kupić lub wydrukować na swojej drukarce 3D, aby wzbogacić swój warsztat lub po prostu użyć je dla zabawy!

 

Co musisz wiedzieć:

 

Koperta robocza ramienia robota przemysłowego
Zakres roboczy ramienia robota przemysłowego Źródło: OSHA

Istnieje wiele różnych rodzajów ramienia robota, ale większość z nich działa na tych samych ogólnych zasadach ruchu. Ramiona robota, w przeciwieństwie do maszyn kartezjańskich, takich jak drukarki 3D, wykorzystują układ współrzędnych biegunowych do poruszania się i mają obszar roboczy w kształcie łuku. Ramiona robota są wyjątkowe, ponieważ nie są ograniczone ich powierzchnią i dlatego zajmują bardzo mało miejsca, w porównaniu z innymi maszynami o podobnej funkcjonalności. 

Ramiona robota są zwykle określane w kategoriach ,,stopni swobody” (degrees of freedom -DOF). Termin ten jest używany do wskazania liczby połączeń obrotowych lub osi na danym ramieniu, na przykład ramię 4DOF może obracać się na czterech oddzielnych połączeniach. 

Ramiona robota różnią się w użyciu, ale większość z nich jest przystosowana do operacji „podnieś i umieść”, a niektóre są przystosowane do pracy CNC, grawerowania laserowego, a nawet drukowania 3D – wszystko w jednej maszynie. 

Ponieważ istnieją setki świetnych projektów, które należy przesiać, decydując się na dobre ramię robota do kupienia lub wydrukowania, zawęziliśmy go do 10 najlepszych, najbardziej popularnych ramion, które są obecnie dostępne.

UFactory uArm

Zdjęcie: 1. UFactory uArm

UArm jest prawdopodobnie jednym z najbardziej wszechstronnych ze wszystkich ramion robotów z tej listy, 

To ramię robota jest typu open source i jest całkowicie kompatybilne z zestawami Arduino, Raspberry Pi i Seeed Studio Grove. Jest wyjątkowe, ponieważ Swift Pro, jest w stanie grawerować laserowo i drukować 3D – jeśli jest wyposażone w odpowiednie głowice narzędziowe – i może „uczyć się” ruchów bez potrzeby korzystania z komputera.

Jest to ramię 4DOF i jest reklamowane jako mające dokładność do 0,2 milimetra.

Więcej informacji oraz to gdzie możesz je gdzie kupić, znajdziesz na stronie produktu UFactory .

Thor

Zdjęcie: 2. Thor

Ramię opracowane przez producenta Hackaday AngelLM, jest w pełni open source i można je drukować w 3D. Jest to ramię 6DOF, o maksymalnej ładowności 750 gramów i ma unikalną konfigurację, która pozwala na dużą elastyczność.

Możesz znaleźć pełny zapis i wszystkie pliki do wydrukowania tego ramienia robota wydrukowanego w 3D na stronie projektu Thor .

EEZYbotARM MK2

Zdjęcie: 3. EEZYbotARM MK2
Źródło: theGHIZmo / Instructables

EEZYbotARM MK2, jest przykładowym projektem ramienia 4DOF i jest w pełni wydrukowane w 3D, zawiera także instrukcję montażu. To ramię robota, wygrało wiele konkursów i jest prawdopodobnie jednym z najprostszych projektów ramion do zbudowania. 

Pełną instrukcję montażu i drukowania można znaleźć na stronie internetowej EEZYbotARM .

Roboteurs RBX1 Remix

Zdjęcie: 4. Remiks Roboteurs RBX1

Dzięki niesamowitej elastyczności i estetyce, jest to kolejne świetne ramię robota w pełni drukowane w 3D. Oprócz samodzielnego pozyskiwania komponentów, Roboteurs oferuje pełny zestaw części z zastrzeżonym sterownikiem krokowym, aby uruchomić RBX1, wszystko czego potrzebujesz to Raspberry Pi i drukarka 3D. To ramię ma budowę 6DOF i oferuje doskonałą estetykę. 

Cały zestaw BOM i zestaw części można znaleźć na stronie produktu Roboteurs .

LittleArm

Zdjęcie: 5. LittleArm

LittleArm, opracowany przez Slant Concepts na Hackaday.io, jest najprostszym ramieniem na tej liście. Dzięki temu, że jest to typ ramienia 3DOF, projekt jest świetnym wprowadzeniem do programowania Arduino dla studentów i otwiera ekscytujące drzwi do nowych technologii w klasie.

To ramię w pełni drukowane w 3D, jest bardzo łatwe w montażu. Twórcy opracowali nawet łatwą aplikację interfejsu dla komputerów, do użycia w połączeniu z ramieniem.

Pełną dokumentację można znaleźć na stronie projektu LittleArm

 

Ramię robota do wydrukowania w 3D

Zdjęcie: 6. Ramię robota do druku 3D

Stworzone przez Andreasa Hoelldorfera na Hackaday.io, jest to bardzo duże ramię robota w pełni wydrukowane w 3D, o wielu, wielu zastosowaniach. Projekt zakłada możliwość ulepszenia robota poprzez 4 iteracje. Dzięki konstrukcji 6DOF i maksymalnej ładowności 2 kg, to ramię jest pełne możliwości. 

Aby znaleźć pliki do wydruku i pełne BOM, odwiedź stronę projektu .

MeArm

MeArm 0.4
MeArm 0.4 Źródło: Phenoptix / Thingiverse

MeArm, to jedna z najpopularniejszych konstrukcji ramion robotów i dzieje się tak nie bez powodu. Składa się z prostych części, które można wycinać laserowo lub drukować 3D i ma prostą, ale solidną konstrukcję 4DOF.

Projekt jest tak popularny, że naśladują go dwa inne ramiona z tej listy. Ramię zasilane jest czterema serwomechanizmami oraz Arduino lub Raspberry Pi. Jest dostępne w kilku różnych kolorach jako zestaw do kupienia – lub możesz zbudować je samodzielnie.

Aby znaleźć zestawy do kupienia, zajrzyj na stronę produktu MeArm .

Aby znaleźć pliki do wydruku, rzuć okiem na MeArm na Thingiverse .

Ramię robota Zortrax

Zdjęcie: 8. Ramię robota Zortrax

Konstrukcja robota Zortrax 5DOF, niekoniecznie jest najsilniejsza ze względu na swój rozmiar, z maksymalnym obciążeniem wynoszącym 100 gramów, ale ma bardzo imponującą, w pełni drukowaną w 3D konstrukcję, o której warto wspomnieć. Jest wyjątkowe, ponieważ napędzane są tylko trzy osie, a pozostałe są ustawiane ręcznie.

To ramię zostało zaprojektowane dla zestawu wymiennych głowic narzędziowych, co pozwala ci podać śrubokręt, a nawet po prostu uderzyć pięścią – cokolwiek zechcesz.

Aby znaleźć pełną listę plików części, sprawdź stronę projektu .

BCN3D Moveo

Zdjęcie: 9. BCN3D Moveo

BCN3D Moveo, to bardzo imponujące ramię 4DOF, kontrolowane przez Arduino. Jest w pełni wydrukowane w 3D i całkowicie open source. Zostało dobrze przetestowane jako narzędzie edukacyjne, a wiele z nich działa już w szkołach.

Będąc projektem, z oprogramowaniem typu open source, nie jest ono ograniczone do jego zamierzonego zastosowania i jako takie może być modyfikowane, aby wykonywać wszelkiego rodzaju zadania dla każdego, od dedykowanego majsterkowicza po specjalistę robotyki.

Więcej istotnych informacji można znaleźć na stronie Moveo BCN3D .

Ramię robota OWI

Zdjęcie: 10. Ramię robota OWI

Kolejna konstrukcja 4DOF, Robotic Arm Edge OWI, to proste ramię przeznaczone do celów edukacyjnych. Jest dostępny tylko jako zestaw, ale można dokupić do niego dodatkowy interfejs procesora, co pozwala na ograniczone programowanie.

Napędzane jest silnikami prądu stałego bez enkoderów, co oznacza iż precyzja jest ograniczona, dzięki czemu to ramię robota jest bardziej odpowiednie do użycia jako zabawka. Umieściliśmy je na tej liście, ponieważ jest to fantastyczny zestaw dla studentów zainteresowanych robotyką i technologią i stanowi świetną „zabawkę na biurko” podczas nudnych przerw na lunch. Można go również szeroko modyfikować, aby służył jako platforma dla projektów Arduino i innych zastosowań DIY.

Możesz go kupić za pośrednictwem strony internetowej OWI lub w Amazon

 

Licencja: Tekst „ 10 najlepszych broni robota drukowanego DIY / 3D w 2020 roku ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: https://all3dp.com/