10 najlepszych projektów Snapmaker 2021

10 najlepszych projektów Snapmaker 2021

Maszyny Snapmaker, to wszechstronne narzędzia znane z trzech głównych funkcji: drukowania 3D, grawerowania i frezowania CNC. Na tej liście niesamowitych projektów do wykonania, skupimy się na funkcji CNC Snapmakera. Wszystkie te projekty, choć być może pierwotnie przeznaczone dla innej maszyny, mogą zmieścić się na co najmniej jednej z platform roboczych Snapmakera, więc gdy znajdziesz pomysł, który Ci się spodoba, możesz od razu zacząć ciąć!

Należy pamiętać, że ponieważ Original Snapmaker i 2.0 nie działają ze wszystkimi typami plików, może być konieczne uruchomienie plików w programie takim jak Fusion 360, aby były kompatybilne z oprogramowaniem Luban.

Spartański uchwyt na noże (A350)

(Źródło: nukefile via Instructables )

Ten projekt jest na pewno wyjątkowy i niezwykle przydatny. To uroczy, zabawny, a jednocześnie elegancki blok na noże. Większość prac związanych z tym projektem można wykonać na Snapmakerze, ale będziesz też musiał wykonać trochę ręcznego szlifowania i zaokrąglania narożników.

Ze względu na większy rozmiar projekt ten jest możliwy do zrealizowania tylko na Snapmaker 2.0 A350. Być może będziesz jednak w stanie zmniejszyć ten model, aby poradzić sobie z nim na jednej z mniejszych maszyn Snapmaker.

 • Autor projektu: Christian Knuell
 • Potrzebne materiały: sklejka bukowa, magnes Ø25 x 5 mm (NdFeB), kołki 6 mm, klej do drewna, lakier bezbarwny lub olej orzechowy, podkładki filcowe, ulubione noże kuchenne
 • Gdzie znaleźć projekt:  Instructables

Pasywny głośnik telefonu (Original, A150, A250, A350)

(Źródło: Warren Downes via Inventables )

Pasywne głośniki do telefonów są proste w wykonaniu, ale świetnie wyglądają i brzmią jeszcze lepiej. Ten projekt to doskonały pomysł, jeśli szukasz użytecznego projektu, który można łatwo wyciąć na Twoim Snapmakerze. Maksymalny wymiar tego głośnika to 150 mm, więc powinieneś być w stanie go stworzyć na dowolnym modelu Snapmaker.

Jeśli będziesz wykonywać to na Original Snapmaker lub Snapmaker 2.0 A150, być może będziesz musiał wykazać się nieco kreatywnością, jak zabezpieczyć materiał na swojej platformie. Jednym z łatwych rozwiązań byłoby użycie płyty magazynowej o wymiarach 150 x 150 mm, którą można łatwo przymocować do platformy bez ingerencji w nacięcia. Później możesz przyciąć projekt do zamierzonej szerokości.

Pliki do tego projektu są dostępne w darmowym oprogramowaniu Inventable Easel. Jeśli używasz innego programu CAM, możesz skopiować projekt z Easel i pobrać pliki w folderze .zip.

 • Autor projektu: Warren Downes
 • Potrzebne materiały: Dwie deski szkieletowe ~200 x 90 x 60 mm
 • Gdzie znaleźć projekt:  Inventables

Taca na żetony Settlers of Catan (A250, A350)

Organizacja jest kluczem do sukcesu (Źródło: nimblewoodworks via Instructables )

Settlers of Catan, to wspaniała gra strategiczna. Każdy z graczy ma własny plan dotyczący tego, jak najszybciej uzyskać 10 punktów. Możesz zdobyć przewagę, dzięki temu eleganckiemu organizerowi na żetony, który zademonstruje Twoją strategiczną dominację. 

W przypadku tego projektu możesz zaprojektować własną niestandardową tacę lub pobrać dostarczone pliki (.dxf, .step i .stl) i je wyciąć. Najdłuższy wymiar tej tacy to 175 mm, więc musisz go wyciąć na Snapmaker 2.0 A250 lub A350 .

 • Autor projektu: zwinnewoodworks
 • Potrzebne materiały: tarcica ~200 x 125 x 12,7 mm, papier ścierny, wykończenie drewna (opcjonalnie)
 • Gdzie znaleźć projekt: Instructables

Stan topograficzny (Original, A150, A250, A350)

(źródło: Evan & Katelyn via Instructables )

Evan & Katelyn, to para małżonków, która publikuje setki samouczków dotyczących projektów DIY. Ten kolejny projekt, to skalowalna do dowolnego rozmiaru, drewniana mapa topograficzna wybranego stanu, którą będziesz mógł wykonać na każdym modelu Snapmakera.

Evan & Katelyn zapewniają szczegółowy samouczek, jak pobrać dane topograficzne stanu i przekształcić je w plik, który można frezować. Odnoszą się również do linku, przez który można uzyskać dostęp do takich plików dla każdego stanu USA.

Po utworzeniu lub pobraniu plików stanu (.stl) możesz przejść od razu do wycinania konturów i topografii za pomocą Snapmaker 2.0.

 • Autor projektu: Evan i Katelyn
 • Potrzebne materiały: Dowolny rozmiar kawałka sosny lub innego drewna będzie odpowiedni, w zależności od tego, jak zdecydujesz się skalować ten projekt, ale upewnij się, że jest wystarczająco gruby, aby uchwycić zarówno najwyższe, jak i najniższe punkty topografii wybranego stanu
 • Gdzie znaleźć projekt: Instructables

Latarnia pięciostronna (Original, A150, A250, A350)

(Źródło: jhpfilho via Thingiverse )

Ten projekt, to piękna latarnia, która tworzy piękną geometrię cieni. Pięciokątny projekt wymaga wycięcia 10 kawałków, z których wszystkie są wystarczająco małe, aby zmieściły się w każdym modelu Snapmaker. Będziesz musiał delikatnie wyszlifować panele pionowe, aby idealnie do siebie pasowały. Montaż nie wymaga klejenia.

Wraz z plikami .dxf dla każdej części istnieje plik .stl do celów wizualizacji. Po pobraniu plików wstaw je do oprogramowania CAM i rozpocznij cięcie!

 • Autor projektu: ZenziWerken
 • Potrzebne materiały: sklejka brzozowa 6 mm dla paneli pionowych, sklejka 4 mm dla części poziomych
 • Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Willys MB (Original, A150, A250, A350)

(Źródło: Andresgs3 via Thingiverse )

Według producenta tego sprytnego modelu: „Przodkiem Jeepa jest Willys MB. Opracowana w latach 40. ciężarówka 4×4 miała być niewielka, stosunkowo tania i produkowana w dużych ilościach. Żołnierze pokochali pojazd za jego wytrzymałość i zwinność”

Jeśli jesteś fanem motoryzacji, ten projekt może być w sam raz dla Ciebie. Jednak nie jesteś ograniczony tylko do tego samochodu, ponieważ producent zaprojektował całą gamę samochodów, które są łatwe w obróbce CNC i do tego piękne. 

Pliki są dostępne w formatach .dxf, .svg i .pdf, a plik .stl jest dołączony wyłącznie do celów przeglądania.

 • Autor projektu: ZenziWerken
 • Potrzebne materiały: sklejka bukowa 6,35 mm i kołki 5 mm na osie
 • Gdzie znaleźć projekt: Thingiverse

Pudełko (Original, A150, A250, A350)

(Źródło: mydarndest via Instructables )

Pudełka są również fantastycznie użyteczne i przyjemne w budowie! W tym konkretnym pudełku zastosowano technikę zwaną „czopem młotkowym”, która ułatwia montaż i nie wymaga kleju. Dzięki sklejce o grubości 12,7 mm i urządzeniu Snapmaker będziesz gotowy do wycinania wspaniałych organizerów w dowolnym rozmiarze.

Instrukcja zawiera szybki samouczek projektowania i chociaż pliki .eps, które są dostępne do pobrania, nie są kompatybilne z oprogramowaniem Luban Snapmakera, bardzo pomocny jest szybki samouczek autora CAM.

Niestandardowa drukowana płytka (Original, A150, A250, A350)

(Źródło: Cytron Technologies via YouTube )

Ten kolejny pomysł nie jest samodzielnym projektem. Zamiast tego jest to przewodnik dotyczący korzystania z funkcji CNC urządzenia Snapmaker do tworzenia własnej niestandardowej płytki drukowanej (PCB). PCB zapewnia mechaniczne wsparcie dla komponentów elektronicznych, które są następnie łączone z ścieżkami przewodzącymi wygrawerowanymi na płytce. Niestandardowa płytka jest nieoceniona dla producenta, który chce tworzyć płytki drukowane we własnym zakresie. Dzięki Snapmakerowi ten cel może stać się rzeczywistością!

Samouczek obejmuje wszystko, od opracowania projektu płytki drukowanej po wycinanie go w urządzeniu Snapmaker.

Spersonalizowany brelok (Original, A150, A250, A350)

(Źródło: philandmarimanning via Instructables )

Jeśli masz trochę skrawków drewna i maszynę CNC, ten projekt jest szybki i łatwy. Spersonalizowane breloki to świetne prezenty i są niezwykle popularne w projektach DIY. Breloki są zazwyczaj bardzo małe, więc możesz je wykonać niezależnie od rozmiaru Snapmakera.

Projektant zapewnia szczegółowy samouczek dotyczący projektowania, dzięki któremu możesz zacząć wycinać niestandardowe breloki bez większych problemów.

Stojak na telefon i zegarek (A250, A350)

(Źródło: Jakub Spiryn via ZMorph Blog )

Prosty, elegancki i użyteczny, to trudne kryteria do spełnienia w jednym projekcie. Jednak ten stojak na telefon i zegarek spełnia wszystkie trzy wymagania. 

Po wycięciu pilników, jedynym wymaganym montażem jest wsunięcie trzech elementów na miejsce.

Części mieszczą się w wymiarach 200 x 200 mm, więc możliwe jest tylko frezowanie na Snapmaker 2.0 A250 lub A350 .

 • Autor projektu: Jakub Spiryn
 • Potrzebne materiały: deska drewniana 6,35 mm o szerokości co najmniej 200 mm
 • Gdzie znaleźć projekt: Blog ZMorph

Licencja: Tekst „ 10 najlepszych projektów Snapmaker 2021” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Attribution 4.0 International License.

Źródło: All3DP