Zabawkowe samochody drukowane w 3D: 10 wspaniałych modeli, które przecierają szlaki

Zabawkowe samochody drukowane w 3D: 10 wspaniałych modeli, które przecierają szlaki

Twin Turbo Speedster

Po pierwsze, ten Twin Turbo Speedster, to model kabrioletu o potężnym wyglądzie. Dołączone do niego koła potrafią się nawet odpowiednio kręcić.

Wymiary samochodu według projektanta to 70 x 70 x 52 mm, a sam projekt podzielony jest na cztery części. W ten sposób koła, karoseria, „materiałowy” dach i obręcze kół mogą być łatwo wydrukowane w różnych kolorach.

Projektant zaleca drukowanie nadwozia samochodu w średniej lub wysokiej rozdzielczości, ale trzyma się wysokiej rozdzielczości dla kół i dachu.

Kto zaprojektował? kevinmeric

Kto go wydrukował? Ten szybki model ma ponad 200 pobrań i prawie 5,000 wyświetleń.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Tesla Model 3

Ten realistyczny projekt jest oparty na modelu Tesla Model 3 i został przerobiony z modelu, który nie jest ruchomy, aby dodać działające koła.

Model składa się z trzech części, które można wydrukować, z dwoma opcjami dla nadwozia samochodu (z lusterkami i bez). Jest to czwarta iteracja tego projektu, który został ulepszony w celu łatwiejszego i bardziej spójnego drukowania. Autor zaleca niski procent wypełnienia dla nadwozia, ale wyższy dla kół. Co ciekawe, zaleca również użycie filamentu 1,75 mm prosto ze szpuli do osi.

Kto zaprojektował? Flowr

Kto to wydrukował? Ta zabawka inspirowana Teslą ma ponad 100 pobrań, ale nikt jeszcze nie udostępnił jej wykonania. Istnieje jednak kilka zdjęć oryginalnego modelu, które możesz obejrzeć w poszukiwaniu inspiracji.

Gdzie można go zdobyć? Thingiverse

Klasyczny samochód wyścigowy BMW

Model ten jest oparty na klasycznym samochodzie wyścigowym BMW. Twórca przyznaje, że projekt nie jest idealnym odwzorowaniem, ponieważ wprowadził poprawki w celu ułatwienia druku 3D.

Projekt zawiera pięć plików do wydrukowania, dla tyłu, przodu, karoserii, felg i opon. Nie ma żadnych wskazówek dotyczących drukowania, ale jak w przypadku wszystkich miniaturowych modeli, mała wysokość warstwy będzie dobrym punktem wyjścia, a dla kół prawdopodobnie będziesz chciał zastosować wyższe wypełnienie.

Kto zaprojektował? skofictadej287

Kto go wydrukował? Ten klasyczny model ma 25 polubień i prawie 500 pobrań, ale nikt jeszcze nie udostępnił jego wydruku.

Gdzie można go dostać? Cults

Odkryta góra

Jest to zaskakująco szczegółowy model, złożony z 15 wydrukowanych części. Oprócz nadwozia i kół, są tu osobne drzwi, siedzenia, kierownica, zderzak, lusterka, a nawet malutka dźwignia zmiany biegów! Twórca sugeruje użycie papieru ściernego i acetonu do post-processingu.

Kto zaprojektował? zhouxingtao

Kto wydrukował? Ten zabawny projekt ma 10 polubień i ponad 100 pobrań.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

V8 Ford Falcon

Ten model jest wzorowany na Fordzie Falconie Interceptor V8, który można zobaczyć w kilku filmach z serii Mad Max. Ten wzór został oparty na modelu samochodu z gry Gaslands inspirowanej Mad-Maxem.

Model jest wydrukowany w skali 1/64 i może być używany z średniej wielkości kołami Hot Wheels. Nie ma żadnych wskazówek od projektanta, ale karoseria samochodu jest drukowana w jednym kawałku.

Kto zaprojektował? Marcus_GT500

Kto to wydrukował? Ten projekt o tematyce Mad-Max ma prawie 2,000 wyświetleń i ponad 100 pobrań.

Gdzie można go dostać? Cults

F1 McLaren

Ta uproszczona zabawka to model low-poly F1 McLaren MP4. Konkretnie modelu z 1991 roku, jak podaje producent. Samochód ma 10 cm długości, więc powinien zmieścić się na większości platform do drukowania, choć jest nieco większy niż inne samochody z tej listy.

Są tylko trzy różne części, które należy wydrukować dla tego samochodu. Montaż tego modelu jest bardzo prosty i nie potrzebujesz nawet kleju! Koła zatrzaskują się od razu i mogą się obracać z niewielkim oporem.

Autor zaleca drukowanie z włączonymi podporami i nie udziela dalszych porad dotyczących drukowania. Jednak jeden z twórców zamieścił świetny wydruk i podał swoje sugestie dotyczące drukowania: drukował z PLA z aktywnymi podporami, bez raftu, z wysokością warstwy 0,16 mm i wypełnieniem 12%.

Kto zaprojektował? konamarian

Kto to wydrukował? Ten zabawny projekt ma prawie 700 pobrań.

Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Samochód sportowy z nadwoziem typu Pull-Back

Ten sportowy model został zaprojektowany przy użyciu Autodesk 123D. Jest on oparty na samochodzie sportowym typu pull-back i jest drukowany z jednego pliku, więc powinien być dość prosty.

Projektant zaleca drukowanie z wypełnieniem 10% przy wysokości warstwy od 0,05 do 0,15 mm. Projektant sugeruje również drukowanie z włączonymi podporami i raftem.

Kto zaprojektował? cycstudio

Kto to wydrukował? Ten projekt samochodu zabawki ma ponad 3000 wyświetleń i ponad 300 pobrań.

Gdzie można go dostać? Cults

Muscle Car

Ten model jest trochę większy niż typowe zabawki Hot Wheels, ale wygląda niesamowicie. Projektant zamieścił cztery wersje samochodu: trzy dla drukarek z pojedynczym ekstruderem i jedną dla drukarek z podwójnym ekstruderem. Możesz zobaczyć różne samochody w filmie twórcy na YouTube.

Projektant zaleca drukowanie z wysokością warstwy 0,1 mm z różnymi procentami wypełnienia dla różnych części. Szczegóły dotyczące drukowania i instrukcje montażu można znaleźć na stronie projektu.

Kto zaprojektował? IRBlinx

Kto go wydrukował? Ten projekt muscle car ma ponad 3,000 wyświetleń i ponad 200 pobrań.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Batmobil

Ten model, choć nie tak zabójczy jak wersje filmowe, jest samochodem wielkości Hot Wheels, który zawstydzi Twoje prawdziwe Hot Wheels! Ten samochód używa łożysk wciskanych, aby zapewnić płynną jazdę.

W projekcie zastosowano dwa łożyska o średnicy zewnętrznej 10 mm na tylne koła i dwa łożyska o średnicy zewnętrznej 7 mm na przednie koła, a także cztery śruby M3x8 na każde koło. Więcej specyfikacji materiałów można znaleźć na stronie projektu.

Projektant zaleca drukowanie tego samochodu z wysokością warstwy 0,1 mm. Stwierdza również, że podpory nie są konieczne do tego wydruku, ale mogą potencjalnie zapewnić gładsze wykończenie na krzywych liniach. Podał również, że model został wydrukowany z 7,5 metra filamentu przy użyciu drukarki 3D typu FDM.

Kto zaprojektował? ossum

Kto go wydrukował? Ten projekt ma ponad 6,000 wyświetleń i ponad 500 pobrań!

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

1978 Volkswagen Brasilia

Ten samochód, chociaż nie jest samochodem wyścigowym jak niektóre z innych wzorów na tej liście, jest kolejnym świetnym modelem do wydrukowania. Projekt jest modelem Volkswagena Brasilia z 1978 roku w skali 1/64 i jest tej samej wielkości co samochodzik Hot Wheels. Samochód może współpracować ze średniej wielkości kołami (11 x 6 mm) firmy Mattel lub innymi podobnymi zestawami kół.

Osie można wykonać za pomocą małego spinacza. Autor zaleca drukowanie z wysokością warstwy 0,08-0,12 mm, 15% wypełnieniem i czterema lub więcej ścianami. Projektant stwierdził również, że wydruk zajmuje 3-4 godziny.

Kto zaprojektował? Marcus_GT500

Kto go wydrukował? Ten projekt samochodu-zabawki ma prawie 800 pobrań.

Gdzie można go znaleźć? Thingiverse

Żródło: https://all3dp.com