Wacker prezentuje nową silikonową drukarkę 3D ACEO

Wacker prezentuje nową silikonową drukarkę 3D ACEO

ACEO, to usługi druku 3D świadczone przez firmę Wacker, z których korzystają konstruktorzy, specjaliści od prototypowania i naukowcy z różnych branż. Nowe urządzenie ACEO Imagine Series K2 monachijskiego giganta, może pochwalić się wieloma nowymi ulepszeniami, takimi jak lepsze oprogramowanie oraz bardziej precyzyjne i dokładne wydruki.

Nowa maszyna ACEO Imagine Series K2 może drukować do czterech różnych materiałów silikonowych jednocześnie, co pozwala na uzyskanie większej ilości kolorów i wydruków o różnej twardości.

W komunikacie prasowym Wacker stwierdza: „Takie wielomateriałowe drukowane obiekty, coraz częściej znajdują zastosowanie w służbie zdrowia. Na przykład guzy lub chore naczynia krwionośne, które zostały zeskanowane za pomocą metod obrazowania, można teraz rozróżnić kolorystycznie i odwzorować niezwykle realistycznie w różnych twardościach. Dzięki temu chirurdzy mogą z wyprzedzeniem ćwiczyć do operacji i w ten sposób przewidywać ewentualne komplikacje.”

Jak używać K2 Imagine Series Wacker?

Kolejną zaletą nowej generacji drukarek Wacker jest technologia automatycznego sterowania. Drukarka może porównać podaną w modelu CAD wartość docelową silikonu z ilością naniesioną po każdej wydrukowanej warstwie.

Jeżeli występują jakieś problemy, drukarka automatycznie je koryguje. Rezultatem są – jak twierdzi producent – niezwykle precyzyjne i szczegółowe wydruki 3D. Wacker pisze w informacji prasowej:

„Technologia automatycznego sterowania ACEO wyznacza tym samym nowe standardy w dziedzinie addytywnego przetwarzania materiałów lepkich, takich jak silikon. ACEO znacznie ulepszyło również mechanizm drukujący i oprogramowanie sterujące. Nowe funkcje pozwalają na wytwarzanie struktur siatkowych i innych złożonych projektów.”

Źródło: https://all3dp.com