Stwórz własnego Cappy'ego z Super Mario Odyssey

Stwórz własnego Cappy'ego z Super Mario Odyssey

Super Mario Odyssey, stanowi udany powrót do serii Mario, a krytycy porównują ją do rewelacji Super Mario 64 z 1996 roku. To na co zwrócimy uwagę w tym artykule, to postać Cappy’ego.

Ta sympatyczna nowa postać, siedzi na głowie nieustraszonego goomba-stompera, zamiast jego kultowej czerwonej czapki. I to właśnie zdolność Cappy’ego do opętywania przedmiotów i wrogów w Odyssey pomaga Mario uratować księżniczkę Peach z małżeńskich szponów Bowsera. Jest to nowy, unikalny system rozgrywki, który może pochwalić się przyjazną twarzą w postaci pełnych emocji, kreskówkowych oczu Cappy’ego.

Dzięki pomysłowym ambicjom twórcy Roberta Jamisona (lub rejamisona), możesz stworzyć animatronicznego Cappy’ego dla siebie. Wszystko czego potrzebujesz to drukarka 3D, Adafruit Trinket 5V, silnik servo, mały powerbank i imitacja czapki Mario. W sumie koszty materiałów Jamisona wyniosły mniej niż 40 dolarów.

Jamison szczegółowo opisuje budowę w poście na GitHub. Podaje nawet najdrobniejsze szczegóły, takie jak czas drukowania i waga materiałów. Jeśli chodzi o instrukcje dotyczące projektu, to są one bardzo szczegółowe i pomocne.

Zbudowanie własnego Cappy wymaga pięciu wydruków 3D, które pozwolą na wykonanie oczu, szyn i mocowań dla elektroniki. Zwróć uwagę na to, że do idealnego wyglądu potrzeba trochę malowania. Pliki do druku można znaleźć na Thingiverse.

Mikrokontroler Adafruit Trinket 5V jest używany do informowania oczu, gdzie mają „patrzeć”. Jamison dostosował bibliotekę Adafruit SoftServo do użycia w wewnętrznym środowisku programistycznym Arduino podczas konfigurowania płytki.

Ta niestandardowa biblioteka (dostarczona przez Jamisona) jest potrzebna do szkicu Cappy Eyes, który będzie działał na mikrokontrolerze. Wyjaśnia on to wszystko w przejrzysty sposób na GitHubie. Zasadniczo rezultat jest taki, że wydrukowane w 3D oczy będą się poruszać do losowej pozycji co kilka sekund.

Udaj się na GitHub, po wszystkie potrzebne części i pełne instrukcje.

Żródło: https://all3dp.com