Prototyp okularów dla niemowląt, wykonany z wytrzymałej żywicy

Firma produkująca okulary ClearVision wykorzystała drukarki Formlabs SLA i wytrzymałą żywicę do stworzenia prototypu nowej linii okularów dla niemowląt.

Tworzenie okularów dla dzieci nie jest łatwym zadaniem. A okulary dla niemowląt? Jeszcze trudniejsze. Jak sprawić, by były bezpieczne, solidne i w rozsądnej cenie?

Firma ClearVision znalazła nową metodę na szybkie prototypowanie swoich okularów: Druk 3D. Wykorzystując technikę stereolitografii (SLA), ich nowa linia okularów dla niemowląt Dilli Dalli została stworzona znacznie szybciej niż byłoby to możliwe w innym przypadku.

Dodanie druku 3D do ich miejsca pracy drastycznie skróciło czas próbkowania, pozwalając projektantom na natychmiastowe wdrożenie opinii specjalistów z dziedziny pediatrii.

Okulary na zawiasach dla niemowląt: Praktycznie niezniszczalne?

Druk 3D pozwolił również ClearVision na tworzenie prototypów we własnym zakresie. Zamiast czekać od 4 do 6 tygodni na otrzymanie próbek, mogli wydrukować i wysłać zaktualizowane prototypy już następnego dnia.

Produkt końcowy jest wykonany z materiału o nazwie IntelliFlex Soft Touch. Oprawki dla niemowląt mają podobno zawierać wbudowany nosek z szeroko rozciągniętą podkładką, która ma być wygodna i zapobiegać zamgleniu. Posiadają one również zawias, który porusza się i „samodostosowuje” do ruchów dziecka.

Nie jest zaskoczeniem, że drukowanie jest wykorzystywane do prototypowania w kolejnej branży. Weszło ono już do głównych dziedzin, takich jak przemysł samochodowy, a teraz jest wykorzystywane w innych branżach i na innych rynkach. Dla czegoś tak delikatnego i wrażliwego jak okulary dla niemowląt, nie ma wątpliwości, że jest mnóstwo do prototypowania i testowania.