Proteza-pistolet Nerf wykonana przy użyciu druku 3D

Proteza-pistolet Nerf wykonana przy użyciu druku 3D

Paryski kolektyw Hackerloop, stworzył niestandardową, nieśmiercionośną broń za pomocą druku 3D; protetyczny pistolet Nerf jest wyzwalany za pomocą elektrod, które wykrywają aktywność mięśni.

Na liście szalonych projektów wykorzystujących druk 3D, ten plasuje się gdzieś blisko szczytu; protetyczny pistolet Nerf, który wystrzeliwuje piankowe pociski.

Zasługa należy do kolektywu majsterkowiczów z Hackerloop w Paryżu, którzy wymyślili sposób na uruchomienie pistoletu za pomocą elektrod przymocowanych do mięśni przedramienia.

Bazą dla projektu jest blaster Swarmfire Nerf z usuniętą rączką. Za pomocą drukowanych w 3D modyfikacji, urządzenie zostało zamontowane na ramieniu ochotnika Nicolasa Hucheta, który kilka lat temu stracił prawą rękę. Dzięki wykonanej na zamówienie osłonie i obudowie, może on nosić pistolet Nerf jako protetyczne przedłużenie swojej prawej ręki.

Ale na tym pomysłowy hack się nie kończy. W kolejnym etapie do pistoletu Nerf podłączony jest mikrokontroler podobny do Arduino, dzięki czemu można go dowolnie aktywować.

Trzy elektrody umieszczone są na łokciu; za każdym razem, gdy Huchet kurczy mięsień, elektrody przesyłają aktywność elektryczną do mikrokontrolera. Kiedy napięcie osiągnie określony poziom, mikrokontroler odpala pistolet Nerf.

Protetyczny pistolet Nerf wywołuje poruszenie na ulicach Paryża

Huchet odważnie testował protezę pistoletu Nerf na ulicach Paryża. Wraz z kamerą POV na kasku, skakał po ulicach jak współczesny Mega Man. Widać, że świetnie się bawi.

Do czasu, gdy pojawia się lokalna policja i prosi go, by przestał się wygłupiać (a także wyłączył kamerę).

Motywacja stojąca za projektem nie jest jednak aż tak złowroga, jak chcieliby w to wierzyć żandarmi. Członkowie Hackerloop regularnie urządzają sobie bitwy Nerfami i chcieli, aby ich przyjaciel bez ręki przyłączył się do zabawy. Stąd niestandardowa broń nieśmiercionośna, nad którą pracowali.

A jeśli nazwa Hackerloop brzmi znajomo, być może słyszałeś o ich innych kreatywnych projektach. Kolektyw zbudował replikę domu z pixarowskiego filmu Up z papieru i pianki, a następnie wysłał ją nad Paryż, aby opublikować zdjęcia na Instagramie za pomocą Raspberry Pi.

Wymyślili również Nosulus Rift, symulator pierdzenia VR, który ma promować grę wideo South Park The Fractured But Whole. Za każdym razem, gdy w świecie gry zrywasz wiatr, Nosulus Rift emituje wielki smród, który może wskrzesić zmarłych. Klasa!

Żródło: https://all3dp.com