PartSupply rozwiązuje problem niepewności w łańcuchu dostaw

PartSupply rozwiązuje problem niepewności w łańcuchu dostaw

Dassault Systèmes uruchomił katalog PartSupply z komponentami źródłowymi na 3DEXPERIENCE Marketplace, aby ułatwić Ci znalezienie potrzebnej części, pobranie pliku w celu upewnienia się, że część lub produkt spełnia Twoje wymagania, a następnie pozyskanie go od firm w pobliżu.

Niedawne globalne zakłócenia jasno pokazały, że jeden opóźniony komponent lub część może wywołać efekt kuli śnieżnej, powodując kosztowne spowolnienia, które zmniejszają zaufanie klientów.

Aby pomóc Ci w zwiększeniu wydajności, cyfrowe rynki B2B stają się coraz bardziej wszechobecne i rozszerzają się na rynki branżowe dla wszystkich rodzajów towarów i usług przemysłowych. Ułatwiają one firmom każdej wielkości porównywanie i znalezienie odpowiedniego produktu lub usługi bez pośrednika, przyczyniając się w ten sposób do realizacji ich celów biznesowych.

Dla producentów i twórców produktów, PartSupply oznacza oszczędność dziesiątek milionów godzin projektowania i czasu pracy inżynierów nad częściami, które są już dostępne lub wymagają jedynie kilku poprawek. Eliminuje to ogromne koszty związane z niepotrzebnym opracowywaniem i wprowadzaniem nowych części.

57 milionów komponentów od 1000 dostawców

PartSupply jest najbardziej wszechstronnym, opartym na sztucznej inteligencji katalogiem komponentów i plików 3D. Dostępny bezpłatnie dla firm każdej wielkości, zawiera ponad 1000 dostawców na żądanie z całego świata, którzy wspólnie oferują dziesiątki milionów konfiguracji komponentów i ich plików cyfrowych.

Wiele części jest skomplikowanych, ale inne są proste i niedrogie. Chociaż części standardowe stanowią tylko 20% wolumenu zakupów deweloperów, to jednak generują 80% kosztów zaopatrzenia. Aby zoptymalizować proces zakupów, zmniejszyć ryzyko i koszty oraz utrzymać rozwój produktu zgodnie z harmonogramem, PartSupply ułatwia dostęp do standardowych części od wiarygodnych dostawców zewnętrznych.

Katalog części na żądanie

PartSupply to miejsce, w którym znajdziesz nowych dostawców dla części, których potrzebujesz. Możesz wyszukać część, ocenić jej charakterystykę techniczną, wydajność i jakość, pobrać plik 3D i szybko znaleźć dostawców w pobliżu, którzy są w stanie dostarczyć część.

 • Krok 1: Szybko wyszukaj część, której potrzebujesz. Filtruj i udoskonalaj wyniki według kategorii komponentów lub łącząc moc wyszukiwania semantycznego i podobieństwa kształtów 3D.
 • Krok 2: Porównaj podobne konfiguracje i przeanalizuj ich szczegółowe właściwości techniczne oraz lokalizacje dostawców, aby zdecydować, która z nich najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.
 • Krok 3: Pobierz model 3D (z widgetu internetowego dla użytkowników nie korzystających z programu CAD) do swojego środowiska projektowego, aby szybko zweryfikować konfigurację.
 • Krok 4: Gdy już znajdziesz odpowiednią część, oceń lokalizacje dostawców i skontaktuj się bezpośrednio z dostawcą, aby wynegocjować cenę i złożyć zamówienie.

Niepewność dzisiejszego rynku sprawia, że niezawodny łańcuch dostaw jest ważniejszy niż kiedykolwiek. PartSupply daje Ci pewność, że podejmujesz świadomą decyzję o tym, czy musisz zaprojektować własne części od podstaw, zmienić istniejący plik części, czy też kupić istniejące części od dostawców.

Inne korzyści obejmują:

 • Zmniejszenie ryzyka poprzez rozszerzenie opcji łańcucha dostaw o wiarygodnych dostawców
 • Poprawę wydajności łańcucha dostaw
 • Pielęgnowanie wartościowego partnerstwa z dostawcami
 • Obniżenie kosztów transportu i skrócenie czasu wprowadzania na rynek
 • Uzyskanie korzyści skali
 • Umożliwienie specjalistom ds. zakupów bliższej współpracy z inżynierami
 • Minimalizację czasu poświęconego na wyszukiwanie, wybór i testowanie części z katalogów zewnętrznych
 • Standaryzację części w całym przedsiębiorstwie
 • Zawężenie wyboru spośród standardowych części
 • Zapewnienie zgodności jakościowej dzięki sprawdzonym częściom
 • Wprowadzanie innowacji poprzez badanie oferty rynkowej przy jednoczesnym zapewnieniu, że wymagana część spełni Twoje potrzeby
 • Zwiększenie trwałości

PartSupply Enterprise

PartSupply Enterprise pozwala firmom na pielęgnowanie własnego ekosystemu przedsiębiorstwa, wymieniając dostawców zakwalifikowanych przez Dassault Systèmes, tych wybranych przez przedsiębiorstwo oraz własne standardowe części, zapobiegając w ten sposób duplikacji i mnożeniu się części.

Wszystkie usługi 3DEXPERIENCE Marketplace są dostępne bezpośrednio z aplikacji SOLIDWORKS, CATIA V5 oraz platformy 3DEXPERIENCE.

Zaoferuj swoje części na PartSupply

Społeczność PartSupply to ogólnoświatowy ekosystem dostawców, dostępny dla każdego. Możesz dołączyć do tej społeczności i oferować swoje części i usługi.

Na PartSupply możesz dotrzeć do klientów korporacyjnych i innych inżynierów na całym świecie, możesz promować swoje przemysłowe know-how i wiedzę, możesz analizować, w jaki sposób Twoje komponenty są wykorzystywane przez społeczność PartSupply oraz rozwijać swoją działalność dzięki dedykowanym pulpitom nawigacyjnym i analitycznym.

Dla producentów i dystrybutorów części, PartSupply stanowi nowy poziom dostępu do dużej i wysoko wykwalifikowanej bazy klientów, z 85% pobranych produktów, które prowadzą do zakupu. Daje to również dostawcom ważną, opartą na danych wiedzę na temat potrzeb i preferencji klientów.

Żródło: https://all3dp.com