Firma myReflection tworzy dzięki drukarce 3D wygodne protezy dla kobiet chorych na raka piersi

Firma myReflection tworzy dzięki drukarce 3D wygodne protezy dla kobiet chorych na raka piersi

myReflection, firma założona przez parę z Nowej Zelandii: Fay Cobett oraz Tima Carr, wykorzystuje druk 3D do tworzenia wygodnych protez piersi dla kobiet po mastektomii. 

Cobbett wie aż za dobrze, jak niewygodne mogą być protezy piersi. W 2015 roku zdiagnozowano u niej raka piersi, a proces leczenia objął również mastektomię. Ze względu na złożoność procesu rekonstrukcji piersi w jej przypadku, zdecydowała się na noszenie protez.

Cobbett wyjaśnia: „Nie masz dużego wyboru – są dostępne w różnych rozmiarach miseczek, ale mają ogólny kształt. Więc niekoniecznie pasują do kształtu twojej drugiej piersi… I były inne problemy. (..), przy pochyleniu się, standardowa proteza odpada od ściany klatki piersiowej i cały czas martwisz się, że ktoś zauważy…”

Zamiast znosić irytację związaną z używaniem gotowych protez, Cobbett i Carr postanowili stworzyć coś niestandardowego za pomocą drukarki 3D.

Opracowanie wygodnej protezy piersi

Cobbett i Carr wiedzieli, od czego zacząć poszukiwania wygodniejszej protezy, ponieważ prowadzą również MindKits, firmę zajmującą się elektroniką, robotyką i drukowaniem 3D. Carr i jego kolega Jason Barnett szybko opracowali działający prototyp protezy.

„Pierwszy prototyp, który zrobili, był niebieski więc zapytałam: „Próbujesz zmienić mnie w Smerfa? Ale jak tylko włożyłam go do stanika, mimo że miał niewłaściwy dla mnie rozmiar, był o wiele wygodniejszy” – wyjaśnia Cobbett.

Carr i Barnett nie poprzestali na tym i kontynuowali rozwój protetyki, dopóki nie znaleźli idealnego projektu. Wiązało się to ze skanowaniem 3D klatki piersiowej Corbett, aby upewnić się, że wydruk 3D będzie pasował do każdego centymetra jej skóry. Powstały wydruk 3D idealnie dopasowuje się do ciała i umożliwia nawet skakanie bez ryzyka przemieszczania się protezy.

Po wielu badaniach i wielu prototypach zespół ostatecznie stworzył protezę, która jest lekka, elastyczna, wytrzymała na zewnątrz, oddychająca i bezpieczna dla skóry.

myReflection zostało uruchomione w lutym 2019, a Carr wyjaśnia, że ​​wynik był „niesamowity”. Cena wydrukowanej w 3D protezy wynosi 613 NZ (408 USD). Jednak skanowanie 3D jest obecnie dostępne tylko w Auckland.

Skanowanie odbywa się w domu klienta lub w wybranych sklepach. Skany są następnie wykorzystywane do tworzenia niestandardowego modelu 3D i drukowania. Co więcej, Cobbett i Carr planują stworzyć „bibliotekę piersi” dla każdej kobiety, która podda się podwójnej mastektomii, aby dać kobietom możliwość wyboru. Odwiedź witrynę myReflection, by dowiedzieć się więcej.

Źródło: Now To Love

moje odbicie
Fay Cobbett – jej choroba stała się inspiracją do opracowania wygodnej protezy drukowanej 3D (Źródło: Now to Love)

Źródło głównego zdjęcia: https://www.nowtolove.co.nz/lifestyle/career/the-kiwi-couple-making-comfy-prosthetic-breasts-faye-cobbett-tim-carr-41083

Licencja: Tekst „ myReflection 3D Prints Comfortable Prosthetics for Breast Cancer Patients ” autorstwa All3DP jest objęty licencją Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0.

Źródło: All3DP