Drukowane Klipsy: 10 niezbędnych modeli 3D do wydrukowania

Drukowane Klipsy: 10 niezbędnych modeli 3D do wydrukowania

Klips do torebek

Po pierwsze, mamy bardzo praktyczny klips do torebek. Zamyka on każdą torebkę, która zmieści się w jego szczękach, utrzymując jej zawartość świeżą i bezpieczną. Klips nie jest przeznaczony tylko do zamykania torebek z jedzeniem, działa również z każdym miękkim, płaskim materiałem. Używaj go do spinania kawałków papieru, zabezpieczania rolek wstążki, spinania pieniędzy lub czegokolwiek, co przyjdzie Ci do głowy!

Klips został zaprojektowany do druku z PLA, ale ABS, PETG, a nawet bardziej niestandardowe materiały, takie jak nylon i poliwęglan (PC) również powinny się sprawdzić. Klips jest dostępny w wielu rozmiarach i może być wydrukowany w jednym kawałku bez podpór.

Kto zaprojektował? MasterFX

Kto go wydrukował? Ten popularny model ma ponad 250 opublikowanych Makes i 28 Remixes. Istnieją również dziesiątki komentarzy, których wspólnym konsensusem jest to, jak dobrze model się drukuje.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Klips do Kabla Ethernet

Ten prosty i mały klips został zaprojektowany do zastąpienia łatwej do złamania zakładki blokującej na złączu modularnym na końcach kabla ethernetowego. Złamana blokada uniemożliwia bezpieczne osadzenie złącza modularnego w gnieździe i jest podatna na wypadnięcie lub poluzowanie, co zdarza się zbyt często.

Klips powinien być drukowany z dowolnego sztywnego filamentu, takiego jak wytrzymałe PLA, ABS lub PETG. Projektant zaleca drukowanie w 100% z wypełnieniem, bez podpór czy raftu.

Kto to zrobił? kohlmaker

Kto to wydrukował? Model ma 24577 pobrań.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Klips do kabli

Ten bardzo prosty, ale sprytny klips został zaprojektowany, aby utrzymać porządek w kablach. Robi to wykorzystując jedynie opór własny kabla na zginanie, aby utrzymać go na miejscu. Kilkadziesiąt takich klipsów mogłoby posłużyć do zaprowadzenia porządku w chaosie, w jakim kończy większość, jeśli nie wszystkie, pudełka z kablami.

Kto zaprojektował? compute4you

Kto go wydrukował? Model został pobrany ponad 2700 razy, są też dwa wydruki społecznościowe.

Gdzie można go dostać? Cults

Klips do ubrań

Musiałeś się spodziewać, że na liście spinaczy znajdzie się klamerka! Fajne w tym jest to, że jest ona w całości drukowana w 3D; żadnych sprężyn.

Projektant sugeruje drukowanie z ABS, jednak może to nie być najlepszy wybór, jeśli wieszasz rzeczy w bezpośrednim świetle słonecznym. Alternatywą jest wydrukowanie tego modelu z filamentu ASA, który jest odporny na promieniowanie UV i wodę, ale poza tym jest podobny do ABS. Projektant zaleca również wysokość warstwy 0,2 mm i 100% wypełnienia.

Kto zaprojektował? Drukarka 3dPH

Kto go wydrukował? 903 osoby pobrały ten model. Dwóch twórców zamieściło swoje wydruki. Jedna osoba skomentowała, że klipsy do ubrań wydrukowały się u niej dobrze i wydrukowała wiele kopii.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

W kształcie rekina

Jest to zabawny mały klips, który może być używany do różnych celów. Byłoby na przykład fajnie powiesić kilka zdjęć w pokoju dziecka. Jeśli nie jesteś największym fanem rekinów, projektant wymienia również na stronie modelu kilka innych podobnych projektów z różnymi zwierzętami.

Zaleca się drukowanie tych stworzeń z raftem przy 60% wypełnieniu. Wydruk powinien działać z każdym sztywnym filamentem. Autor i wielu komentujących użyło PLA.

Kto zaprojektował? muzz64

Kto go wydrukował? Ten model ma niewiarygodną liczbę 719 postów, a 127 osób skomentowało go do tej pory.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Klips do filamentu

Jeśli kiedykolwiek próbowałeś przechowywać częściowo zużytą szpulę filamentu, znasz frustracje, które ten następny klips ma na celu rozwiązać. Nieuchronnie, po usunięciu filamentu z drukarki, ciężko jest go zwinąć z powrotem ładnie na szpuli. Zamiast tego, będzie próbował się rozplątać i może się splątać, gdy zechcesz go ponownie użyć. Ten klips zapobiega temu wszystkiemu, zabezpieczając luźny koniec filamentu na boku szpuli.

Jest to dobrze zaprojektowany klips, który posiada pliki STL zarówno dla 1,75-mm i 3-mm średnicy filamentu.

Nie ma żadnych wskazówek na temat ustawień drukowania dostarczonych przez autora. Na podstawie tego co widzimy, wysoki procent wypełnienia jest dobrym pomysłem, jak również drukowanie z ABS lub podobnego filamentu. PLA może być zbyt kruche dla tego wydruku, chociaż niektórzy donoszą o sukcesie z tym materiałem.

Kto zaprojektował? Madox

Kto go wydrukował? Ten model został wydrukowany 221 razy, a z 85 komentarzy większość była pozytywna.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Okulary przeciwsłoneczne

Ten poręczny klips mocuje okulary przeciwsłoneczne do osłony przeciwsłonecznej w Twoim samochodzie. Teraz będziesz wiedział, gdzie one są, zamiast szukać ich kiedy słońce świeci Ci w oczy. Istnieje również druga wersja klipsu, która została przeprojektowana tak, aby pasowała do szerszej gamy okularów przeciwsłonecznych oraz aby pomóc w odkształcaniu się, gdy wnętrze samochodu staje się gorące.

Jak wynika z powyższego, zalecane jest drukowanie tego modelu z materiału, który toleruje wysoką temperaturę. Komentatorzy zasugerowali nylon lub ABS jako dobre opcje. PLA jest szczególnie odradzane, ponieważ zmięknie w temperaturach osiąganych wewnątrz zaparkowanego samochodu.

Kto zaprojektował? drotron

Kto to wydrukował? model ma 249255 pobrań .

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Karabińczyk

Karabińczyki bezpiecznie mocują jeden przedmiot do drugiego i są niezwykle przydatne. Ten model pozwala na wydrukowanie własnego, lekkiego karabińczyka, składającego się z dwóch części wydrukowanych w 3D. Ten projekt powinien być odpowiedni do przenoszenia lekkich przedmiotów, choć należy zauważyć, że nie jest on odporny na obciążenia.

Projektant zaleca drukowanie z PLA lub ABS z 50% wypełnieniem.

Kto zaprojektował? Charlie1982

Kto go wydrukował? 537 osób wydrukowało ten niesamowicie popularny projekt. Pozostawiono 94 komentarze; większość z nich z podziękowaniami dla projektantanta za model.

Gdzie można go dostać? Thingiverse

Zacisk zapadkowy

Ten prosty, ale niezwykle poręczny zacisk zapadkowy może być wydrukowany jako jeden element.

Projektant zaleca drukowanie z ABS z 20% wypełnieniem. Sugeruje również ustawienie rozszerzalności poziomej na -0,1 mm, aby uniknąć zespawania się połówek zacisków. Model może być drukowany w różnych skalach, w zależności od tego, jak duży ma być zacisk.

Kto zaprojektował? luchocarreno

Kto go wydrukował? Ponad 14,000 osób pobrało ten model, a kilka z nich zamieściło zdjęcia swoich produktów. Jest też 15 w większości pozytywnych komentarzy na temat modelu.

Gdzie można go dostać? MyMiniFactory

Pasek do maski chirurgicznej

Klips ten zyskał wirusową popularność, biorąc pod uwagę obecne światowe problemy zdrowotne, z którymi wszyscy się borykamy. Niezależnie od sytuacji, każdy, kto musi nosić maskę w pracy (pracownicy laboratoriów lub szpitali, do ochrony dróg oddechowych, mający do czynienia z niebezpiecznymi chemikaliami i tak dalej) z zadowoleniem przyjmie ten klips.

Zaprojektowany, aby zmniejszyć nacisk na uszy, mocuje on paski nauszne maski z tyłu głowy, zamiast wokół uszu. Istnieje również wiele haczyków, aby dostosować się do wielu różnych rozmiarów głowy.

Ten model został stworzony do szybkiego drukowania, bez żadnych podpór czy raftu. Projektant sugeruje, aby drukować go przy wysokości warstwy 0,35 mm. Ponieważ jest tak cienki, nie musisz się martwić o ustawienia wypełnienia.

Kto zaprojektował? Suraky

Kto to wydrukował? Tysiące ludzi na całym świecie wydrukowało setki tysięcy tych klipsów, zarówno na własny użytek, jak i w formie darowizn. Pojawiło się 680 komentarzy, z których prawie wszystkie były wyrazami wsparcia i podziękowaniami za użyteczny i prosty do wydrukowania klips.

Gdzie można je zdobyć? Thingiverse

Żródło: https://all3dp.com